Aplikacje mobilne dla zorganizowanych – do pracy i domu

Szeroka paleta dostępnych obecnie aplikacji mobilnych i programów sprawia, że z powodzeniem możemy ułatwić sobie niemal każdy aspekt naszego życia. Nasza praca może okazać się znacznie prostsza i sprawniejsza, zarówno ta w biurze, jak i zdalna. Lepiej zorganizowane i poukładane mogą być również nasze domowe obowiązki. Jakie aplikacje warto zainstalować, jeśli chcemy usprawnić wykonywanie obowiązków domowych i zawodowych? Podpowiadamy!

Przydatne aplikacje do efektywnej organizacji pracy

Wśród dziesiątek aplikacji pozwalających na organizację pracy zdalnej istnieje co najmniej kilka zdecydowanie wartych uwagi. Jedną z nich jest Asana, którą można zainstalować zarówno w telefonie, jak i komputerze z dostępem do internetu. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, szczególnie dla osób, które pracują w trybie hybrydowym, czyli łączą pracę stacjonarną ze zdalną. Asana jest programem niezwykle przejrzystym, posiadającym bogate menu i szerokie możliwości. Użytkownicy aplikacji mają bowiem do dyspozycji obszary robocze do tworzenia projektów z różnymi grupami współpracowników. Do każdego projektu czy zadania możemy ustawić osobny obszar, co więcej – mamy także możliwość stałego komunikowania się z jego współtwórcami. W Asanie istnieje także możliwość przesyłania i udostępniania załączników, tagów, oznaczania poszczególnych zadań kolorami, a także synchronizacji z kalendarzem w Google.

Narzędziem bardzo podobnym do Asany jest popularna w kręgach korporacyjnych Jira. Jest to program pozwalający na swobodne zarządzanie czasem pracy, poszczególnymi zadaniami i projektami. Zarówno pracodawca, jak i poszczególni pracownicy mają możliwość śledzenia postępów danego projektu, ale także wyznaczania innym konkretnych zadań. Jira daje również możliwość generowania raportów z wyników wykonanej pracy. Aplikacja pozwala na załączanie plików z Dropbox, One Drive oraz Google Drive. Możliwe jest prowadzenie bieżącej komunikacji między współpracownikami, a także tworzenie list najważniejszych zadań i celów.

Aplikacje poprawiające codzienną efektywność

Wśród praktycznych aplikacji mobilnych można znaleźć również ciekawe rozwiązania dla osób pragnących usprawnić wykonywanie domowych obowiązków czy zwiększyć swoją codzienną produktywność. Przykładem takiej aplikacji jest Toggl Track, która pozwala na stworzenie grafiku zajęć, poukładanie wyznaczonych zadań domowych, jak i zaznaczenie czasu spędzonego na ich wykonywaniu. Aplikacja może być obsługiwana poprzez asystenta głosowego Siri, dzięki czemu nie musimy nawet odrywać się od swoich zajęć, aby zaznaczyć czy przeczytać kolejny punkt z listy.

Inną ciekawą aplikacją, pozwalającą na lepszą organizację, jest Todolist. To rozwiązanie dla wszystkich, którzy zapominają o swoich obowiązkach, jak i tych, którym znacznie lepiej idzie ich wykonywanie, jeśli konkretne cele zapisane mają na przejrzystej i klarownej liście. Todolist, jak sama nazwa wskazuje, to aplikacja przeznaczona do tworzenia listy zadań do wykonania. Sprawdzi się więc zarówno w domu, jak i w pracy – wszędzie tam, gdzie mamy coś do zrobienia. Aplikacja pozwala na sporządzanie list na dany dzień, tydzień czy miesiąc, możliwe jest również dołączanie do nich innych domowników czy współpracowników. Todolist możemy zintegrować z całym szeregiem innych programów i aplikacji, takich jak Slack czy Gmail.

Wszyscy ci, którym z trudem przychodzi zapamiętanie, jak i wykonanie w odpowiednim czasie obowiązków domowych, powinni zainteresować się aplikacją OurHome. Aplikacja ta to swego rodzaju gra, funkcjonująca w systemie zadań i nagród za ich wykonanie. Jest to świetne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą włączyć swoje dzieci do domowego życia i obowiązków. Aplikację można zainstalować na urządzeniach wszystkich domowników, a następnie zsynchronizować je ze sobą. W OurHome można znaleźć również wspólny, rodzinny kalendarz, listy zakupów i wiele innych ciekawych opcji. Korzystając z aplikacji, nie tylko sami lepiej zorganizujemy nasze zadania, ale także skutecznie włączymy i zachęcimy pociechy do wykonywania domowych obowiązków.

Masz pytania? Napisz do nas