Czy w 2024 roku warto założyć internet radiowy? Sprawdzamy!

2024 to bez wątpienia rok internetu światłowodowego, z którego może korzystać coraz większa liczba Polaków i który nie ma sobie równych – zarówno pod względem prędkości, jak i stabilności. Czy jego dominacja oznacza jednak, że obecnie nie warto już zakładać internetu radiowego? Niekoniecznie! Sprawdź, co oferują sieci radiowe i komu są polecane w 2024 roku!

Internet radiowy – komu jest najbardziej polecany?

Internet radiowy, jak sama nazwa wskazuje, opiera się na przesyłaniu sygnału drogą radiową. Do jego założenia nie potrzeba więc łącza kablowego, co sprawia, że cieszy się on sporym zainteresowaniem również w 2024 roku.

W praktyce największą zaletą radiowego internetu jest bowiem zasięg – brak konieczności doprowadzenia światłowodu powoduje, że z siecią mogą się połączyć mieszkańcy wsi albo małych miast, w których infrastruktura kablowa nie jest należycie rozbudowana. Jeżeli więc mieszkasz z dala od dużych aglomeracji i chcesz cieszyć się możliwością korzystania z internetu bez ograniczeń, takie rozwiązanie jest zdecydowanie najlepsze.

Jakie zalety ma najlepszy internet radiowy?

Zasięg to jednak nie wszystko, co sprawia, że internet radiowy wciąż stanowi świetną opcję. Posiada on inne zalety, dzięki którym jego założenie mogą rozważać nie tylko mieszkańcy mniejszych miejscowości.

1.    Brak limitów

Najważniejszą informacją dla osób, które chcą korzystać z zasobów sieci bez żadnych ograniczeń, powinien być fakt, że internet radiowy jest nielimitowany. Oznacza to, że możesz pobierać i wysyłać tyle danych, ile chcesz – o dowolnej porze. Nie musisz więc obawiać się przekroczenia limitu danych i spowodowanego tym spowolnienia prędkości czy naliczenia dodatkowych opłat.

Wszystko to sprawia, że nielimitowany internet radiowy jest świetną alternatywą dla internetu mobilnego, w przypadku którego ilości pobieranych lub wysyłanych danych są zwykle ograniczane przez operatorów.

2.    Przyzwoita prędkość

Czy internet radiowy jest wolniejszy od światłowodowego? Tak. Ale czy ma to duży wpływ na komfort korzystania z zasobów sieci? Niekoniecznie.

Jeszcze w latach 90. XX wieku, gdy radiowy internet cieszył się największą popularnością, działał tylko na częstotliwości 2,4 GHz. Z czasem została ona podniesiona do 5 GHz, co ma wpływ na znaczne poprawienie jakości połączenia. W efekcie jego prędkości umożliwiają bezproblemowe surfowanie po internecie, a w przypadku najszybszych pakietów (np. 30 Mb/s) oglądanie filmów w wysokiej jakości.

Jeżeli więc Twoja aktywność w sieci ogranicza się np. do przeglądania stron www, korzystania z portali społecznościowych czy prowadzenia korespondencji mailowej, internet radiowy bez wątpienia spełni Twoje oczekiwania.

3.    Komfort

Do podłączenia internetu radiowego wystarczą odpowiednio skonfigurowane urządzenia – nadajnik i odbiornik. Jego montaż jest niezwykle prosty i szybki, ponieważ nie wymaga kucia w ścianach czy podłączania wielu kabli. Wszystko to ma wpływ na komfort użytkowników, a także koszty abonamentu, które są zbliżone do internetu światłowodowego.

W efekcie w naszym kraju wciąż nie brakuje osób, które decydują się na internet radiowy. Czy warto na niego postawić? Jak najbardziej, o ile oczywiście wybierzesz odpowiedni abonament, zapewniający satysfakcjonującą prędkość oraz brak limitów. Znajdziesz go w ofercie Fiberlink – oferujemy trzy pakiety, z których najtańszy (Wi-Fi Max 10) jest dostępny już od 49 zł miesięcznie! Sprawdź szczegóły oferty korzystając z naszego konfiguratora.

Masz pytania? Napisz do nas