Telefon, telewizja i internet – to media, które używane są w praktycznie każdym domu. Osobno mogą być dużym wydatkiem dla użytkownika, jednak kupując je w paczce, można sporo zaoszczędzić. Oferty łączone to także o wiele mniej formalności. Jakie konfiguracje są najbardziej opłacalne?
Telewizja i internet to media, z których korzysta się najczęściej zarówno w gospodarstwach domowych, jak i firmach. Większa część treści dostępnych w kablówce jest możliwa do obejrzenia w sieci, jednak wciąż duża część kanałów udostępnia swoje programy za dodatkową opłatą. Warto zatem zdecydować się na obie te usługi. Połączenie telewizji z internetem w jeden pakiet to obecnie rozwiązanie proponowane przez niemal wszystkich operatorów – zarówno tych największych, jak i regionalnych. Opcja łączenia kilku usług w jedną to realne korzyści dla obu stron – klient płaci mniej, a operator sprzedaje wiele usług za pomocą jednej umowy. Parowanie telewizji z internetem pozwala obniżyć koszt nawet o kilkadziesiąt procent miesięcznie, co w skali roku oznacza pokaźne oszczędności. Szeroki wybór dostępnych ofert sprawia, że operatorzy wciąż prześcigają się w wysokości proponowanych zniżek. Im szerszy pakiet abonent wybierze, tym większe rabaty może otrzymać.
Kupując abonament na telefon stacjonarny, warto rozważyć zakupienie go w pakiecie z internetem. W Fiberlink zarówno liczbę minut na darmowe rozmowy, jak i prędkość internetu dostosować można do swoich potrzeb. Rozwiązanie to sprawdza się zarówno w domach, jak i firmach, pozwalając właścicielowi na spore cięcia kosztów. Minuty dostępne w pakiecie telefonu stacjonarnego wykorzystać można zarówno na połączenia stacjonarne, jak i komórkowe, co w przypadku umów na kartę często łączy się z dodatkowymi kosztami. Tworząc pakiety, poza oszczędnością, ograniczamy ilość formalności związanych z podpisywaniem umów. Zamawiając opcję pakietową, zyskujemy więcej – nie musimy pamiętać o różnych terminach płatności kilku rachunków czy o tym, kiedy kończy się umowa na określoną usługę. Zapomnienie o płatności którejkolwiek z faktur może skutkować odcięciem od określonych mediów, dlatego kupując pakiet, można zaoszczędzić sobie sporo niepotrzebnego stresu.
Operatorzy pozwalają na tworzenie ofert dostosowanych do potrzeb użytkowników. Superszybki internet światłowodowy można z powodzeniem połączyć z telewizją światłowodową i/lub telefonem. Konfiguratory dostępne na stronach operatorów pozwalają tworzyć łączone oferty, wybierając wielkość każdego pakietu w zależności od oczekiwań i możliwości. Takie rozwiązanie to szansa, by stworzyć pakiet idealnie dopasowany do naszych potrzeb. Przed podjęciem decyzji warto zatem zastanowić się, jak duży pakiet internetu oraz minut rozmów będzie potrzebny, a także, jakie kanały w telewizji będą przez użytkowników oglądane. Warto skorzystać również z pomocy doradców – po uzyskaniu informacji o tym, ile osób będzie użytkowało określone media czy do jakich celów potrzebny jest internet, będą w stanie pomóc w doborze idealnego rozwiązania.