Filmy i programy dokumentalne w pakietach Fiberlink

Film dokumentalny to obok fabularnego i animowanego jeden z trzech najważniejszych i podstawowych gatunków filmowych. Jest to szczególny rodzaj obrazu filmowego, w którym ukazywana jest nie fikcja, nie fragment wyobraźni jego autora, lecz realny wycinek rzeczywistości. Już od samego początku ich istnienia filmy dokumentalne posiadały swoich zagorzałych zwolenników. Do dziś cieszą się ogromną popularnością wśród widzów. Istnieją specjalne festiwale i nagrody poświęcone wyłącznie temu gatunkowi. Miłośnicy filmów i programów dokumentalnych mogą dziś raczyć się swoimi ulubionymi pozycjami, dzięki szerokiej gamie kanałów telewizyjnych, emitujących dokumenty. Gdzie można obejrzeć tego rodzaju tytuły? Podpowiadamy!

Fiberlink – kanały dokumentalne

W ofercie Fiberlink można znaleźć szereg kanałów, oferujących wyłącznie atrakcyjne pozycje z zakresu dokumentów. Kanały te emitują zarówno pełnometrażowe filmy dokumentalne, jak i krótkie reportaże oraz seriale i programy dokumentalne w odcinkach. Są to kanały dostępne w pakiecie podstawowym Fiberlink, jak i kanały z pakietów dodatkowych, między innymi z pakietu Prestige.

Kanały dokumentalne z pakietu podstawowego

Jednym z najnowszych kanałów dokumentalnych w telewizji jest stacja TVP Dokument, powstała w roku 2020. Kanał ten posiada w swoim programie polskie i zagraniczne filmy, ale także telenowele dokumentalne oraz znane i lubiane cykle dokumentów. Są to dokumenty o tematyce obyczajowej, historycznej, między innymi Tajemnice cywilizacji bądź Powstanie Warszawskie dzień po dniu, jak i programy przyrodnicze, takie jak Dzika Polska: Wpłyń na wodę. To również serie opowiadające o przedstawicielach ciekawych zawodów, jak chociażby Weterynarze z sercem czy Młodzi lekarze.

Innym ciekawym kanałem dokumentalnym, w programie którego można znaleźć wiele interesujących pozycji, jest DocuBox. Jest to europejski dokumentalny kanał telewizyjny, będący oddziałem grupy Canal+. W programie stacji można znaleźć ciekawe filmy dokumentalne ze świata, o tematyce naukowej, przyrodniczej i kulturowej, jak również programy i serie o najciekawszych zagadnieniach ludzkiej cywilizacji. Bogaty program stacji DocuBox to chociażby program Wielkie katastrofy. Świadkowie i ocalali czy Cel podróży. To także przyrodnicze programy jak Dzika Australia z Rayem Mearsem, Na tropie rysia iberyjskiego oraz serie historyczne, między innymi Podróż przez historię czy Łowcy przeszłości.

Na tym jednak nie kończy się lista kanałów dokumentalnych w pakietach Fiberlink. Na długiej liście ciekawych stacji widnieje bowiem również dokumentalny kanał telewizji Polsat, czyli Polsat Docu. Stacja ta powstała w roku 2017 i od tego czasu cieszy się szczególną popularnością wśród widzów. Programy w Polsat Docu to zarówno filmy, jak i seriale oraz cykle i programy. Znaleźć tu można również docu-soapy i docu-crimy, czyli dokumentalne telenowele oraz kryminały. W programie stacji znajduje się między innymi kultowa seria Hardkorowy lombard, a także ciekawy cykl o Polakach żyjących poza granicami naszego kraju, czyli Polacy w świecie. Polsat Docu to również dokumentalne programy historyczne i przyrodnicze, między innymi Poszukiwacze historii czy David Attenborough i cuda natury.

Dokument w pakiecie Prestige

Na posiadaczy pakietu Prestige w Fiberlink czeka jeszcze jeden dodatkowy kanał dokumentalny, jakim jest Canal+ Dokument. Jest to stacja typu premium, która do roku 2019 nosiła nazwę Canal+ Discovery. Dziś w jej programie można znaleźć bogatą paletę ciekawych programów, emitowanych wyłącznie w wysokiej rozdzielczości. Główną tematyką stacji są dokumentalne programy o ciekawych ludziach, ich pasjach, zawodach oraz imponujących osiągnięciach. W programie Canal+ Dokument można znaleźć więc między innymi W rytmie wolności – ośmioodcinkową serię dokumentalną opowiadającą o wyjątkowych koncertach zagranicznych gwiazd z okresu PRL-u czy też serial Dynastia Kimów. Wszystko w rodzinie, opowiadający o rodzinie, która już od trzech pokoleń utrzymuje dyktaturę w prowadzącej zimną wojnę z Zachodem Korei Północnej.

Jak łatwo można zauważyć, zarówno w pakiecie podstawowym, jak i dodatkowym pakiecie Prestige można znaleźć całą paletę wyjątkowych, niezwykle interesujących programów dokumentalnych, filmów, seriali i ciekawych serii, opowiadających o historii, tajemnicach cywilizacji, przyrodzie, ale i naszym życiu codziennym. W ofercie Fiberlink każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Masz pytania? Napisz do nas