Studia online – jaki internet będzie najlepszy?

Początek roku akademickiego to dla wielu młodych ludzi drzwi do nowego świata, nowych możliwości. Studenci wybierają studia dzienne, inni zaoczne, jeszcze inni zaś korzystają ze stosunkowo nowego rozwiązania, które dużą popularność zyskało w czasach pandemii. Mowa tu oczywiście o studiach online, czyli specyficznym systemie nauki, umożliwiającym studiowanie z niemal dowolnej części kraju, a nawet świata. Niezależnie od tego, w jakim trybie studenci zdobywają wiedzę jednym z najważniejszych narzędzi, które jest im niezbędne jest  dobre połączenie internetowe.

Internet a studia online – najważniejsze aspekty

Studia online to bardzo specyficzna forma kształcenia. Student nie musi martwić się o wynajem mieszkania czy miejsce w akademiku oraz dojazdy na uczelnię. Musi jednak zapewnić sobie doskonały i stały dostęp do sieci oraz wszystkie najważniejsze narzędzia do nauki online, tak aby w pełni móc czerpać wiedzę.

Dwa najistotniejsze aspekty, na jakie należy w tym wypadku zwrócić uwagę, to szybkość internetu oraz jego stabilność. Te dwa parametry są bowiem kluczowe dla zachowania stałej łączności z wykładowcą oraz kolegami z roku w trakcie trwania  zajęć. Zarówno prędkość, jak i stabilność połączenia internetowego umożliwia swobodne i bezproblemowe korzystanie z programów oraz aplikacji niezbędnych studentowi. W przypadku studiów online są to przede wszystkim programy służące do prowadzenia wideokonferencji, tworzenia i prowadzenia grupowych czatów czy wspólnego, zdalnego wykonywania zadań i poleceń prowadzącego. Odpowiedni internet pozwoli na jednoczesne korzystanie ze wszystkich niezbędnych narzędzi bez obaw o przerwanie łączności czy spadek prędkości połączenia.

Prędkość i stabilność sieci – co musisz wiedzieć?

Czym dokładnie jest owa kluczowa prędkość internetu oraz jego stabilność? Co możemy powiedzieć o dwóch najistotniejszych w tym wypadku aspektach sieci? Szybkość połączenia internetowego to wartość wyrażana w megabitach na sekundę, w skrócie Mb/s. Informuje nas o tym, jaką ilość danych będziemy w stanie przesłać do naszego komputera w ciągu jednej sekundy. Im większa ilość megabitów na sekundę, tym szybsze jest połączenie internetowe, a co za tym idzie – także szybciej będą się  wczytywać strony internetowe i odtwarzać multimedia, a potrzebne dane i pliki zostaną sprawniej przesłane do naszego komputera.

Stabilność internetu to natomiast parametr, który mówi nam o jakości naszego połączenia internetowego. Wysoka stabilność sieci wiąże się bezpośrednio z brakiem niepożądanych opóźnień, jak i zakłóceń w przesyle danych czy ładowaniu się witryn. Niedostateczna stabilność połączenia internetowego w przypadku prowadzenia wideokonferencji będzie się objawiać stałym zanikaniem i zacinaniem się obrazu, jak i przerywaniem ciągłości dźwięku.

Co wpływa na szybkość i stabilność internetu?

Największy wpływ na dwa kluczowe parametry internetu ma fakt, jaki rodzaj łącza sieciowego posiadamy. Dziś mamy do wyboru wiele atrakcyjnych opcji, jednak na tę chwilę wciąż najkorzystniejszą pozostaje internet światłowodowy. Ten rodzaj łącza zdecydowanie przewyższa połączenie radiowe oraz mobilne, gwarantując odpowiednią prędkość oraz wysoką stabilność połączenia, którym nie zagrażają takie bodźce, jak niekorzystne warunki atmosferyczne, grube mury czy jakiekolwiek inne elementy architektoniczne. To właśnie dlatego światłowodowe połączenie internetowe będzie najlepszym rozwiązaniem dla osób studiujących zdalnie.

Oferta Fiberlink zawiera atrakcyjne rozwiązania w zakresie stabilnego internetu światłowodowego. Dostępne są w niej trzy różne pakiety, dostosowane do odmiennych potrzeb klientów, także do wymagań rozpoczynających naukę zdalną studentów. Aby móc skorzystać z oferty, wystarczy sprawdzić dostępność internetu światłowodowego Fiberlink na mapie zasięgu, a następnie skontaktować się z jednym z konsultantów firmy.

Masz pytania? Napisz do nas