Telefon stacjonarny. Dlaczego wciąż warto go mieć?

Choć jeszcze 20 lat temu telefon stacjonarny był nieodłącznym elementem wyposażenia mieszkania niemal każdej polskiej rodziny, dziś, w erze szybkiego internetu i smartfonów, telefony stacjonarne mocno straciły na popularności. Czy w dobie rozwijającej się komunikacji komórkowej są już oficjalnie przeżytkiem? Okazuje się, że posiadanie telefonu stacjonarnego ma w dzisiejszych czasach więcej plusów, niż mogłoby się wydawać. Jakie one są? Dlaczego warto mieć telefon stacjonarny?

Cena mówi sama za siebie

Dla wielu użytkowników zarówno telefonii stacjonarnej, jak i komórkowej, wciąż największe znaczenie odgrywa aspekt cenowy. Niewątpliwie posiadanie telefonu stacjonarnego może być dużą oszczędnością dla domowego budżetu. Abonament, w stosunku do swoich odpowiedników telefonii komórkowej, jest zwykle niski – najtańsze pakiety zaczynają się już od nawet 10 zł miesięcznie!

W jego ramach otrzymujesz zwykle sporo darmowych minut, które często możesz wykorzystać nie tylko na rozmowy krajowe. Firmy telekomunikacyjne nierzadko oferują też korzystne pakiety na rozmowy zagraniczne, w większości przypadków dużo tańsze niż pakiety komórkowe. Dodatkowym plusem jest niska cena samego urządzenia – telefon stacjonarny jest nieporównywalnie tańszy niż smartfon.

Niezawodny zasięg

Na pewno wiele razy zdarzyło Ci się stracić zasięg podczas rozmowy przez telefon komórkowy. Niestety często dzieje się to w najmniej pożądanym momencie. Telefon stacjonarny eliminuje ryzyko konieczności szukania zasięgu w całym domu.  W telefonii stacjonarnej zasięg nigdy nie „ginie”, nawet wtedy, gdy Twój dom położony jest z dala od odbiorników sieciowych lub w miejscu krzyżowania się fal. Gdy masz telefon stacjonarny, słabnące połączenie to już nie Twój problem!

Telefon stacjonarny dla osób starszych

Większość starszych osób nie nadąża tak szybko jak ludzie młodzi za nowinkami w telekomunikacji. Zdarza się, że coraz bardziej skomplikowane pod względem funkcjonalności smartfony po prostu odstraszają osoby starsze, które w rezultacie rzadziej mogą kontaktować się z bliskimi.

Telefon stacjonarny to dla takich osób idealne rozwiązanie. Łatwy w obsłudze, intuicyjny i solidny – dla wielu starszych ludzi jest szansą na regularny, a przy tym mniej stresujący, kontakt z rodziną i przyjaciółmi. Do takiego telefonu łatwo wprowadzić niezbędne numery alarmowe i inne potrzebne kontakty.

Telefon stacjonarny wpływa na… wizerunek firmy?

I na koniec coś dla tych, którzy prowadzą firmę. Okazuje się, że telefon stacjonarny odgrywa spore znaczenie, jeśli chodzi o postrzeganie nas przez klientów. Dla wielu osób to wciąż swego rodzaju dowód na stabilność firmy, a nawet gwarancja, że można się z nami skontaktować w godzinach pracy.

Wyobraź sobie, że próbujesz telefonicznie skontaktować się z danym biznesem. Gdy wybierasz numer stacjonarny, wyobrażasz sobie biuro obsługi klienta, w którym pracownicy w stałych godzinach pracy czekają na kontakt z Twojej strony. Gdy wybierasz telefon komórkowy, wyobrażasz sobie będącą w ciągłym ruchu osobę, do której nie zawsze masz pełne zaufanie. Choć może to wydawać się nieco banalne, w wielu przypadkach to tak właśnie działa ludzka podświadomość. Telefon stacjonarny w firmie to również wygoda dla Ciebie jako jej właściciela.

Wiesz już, dlaczego warto mieć telefon stacjonarny? W pewnych sytuacjach może się okazać, że taki rodzaj telefonu to wcale nie przeżytek. Jeśli jesteś zainteresowany zainstalowaniem w swoim domu lub biurze telefonu stacjonarnego, sprawdź nasze pakiety.

Masz pytania? Napisz do nas