Telewizyjne hity na święta – co warto obejrzeć?

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas, który jednoczy całe rodziny i pozwala w wyjątkowej atmosferze spędzić kilka wspólnych chwil. To także bogata oferta telewizyjna, z którą zdecydowanie warto zapoznać się już teraz. Jak prezentuje się program na święta i na jakie hity możemy liczyć? Sprawdzamy!

Program telewizyjny na wigilię, czyli kolędowanie i znane hity

Wspólne kolędowanie to w wigilię Bożego Narodzenia tradycja, która wciąż towarzyszy większości polskich rodzin. Nic więc dziwnego, że telewizja w święta jest bogata w programy i koncerty pozwalające posłuchać najpiękniejszych pieśni. Polsat oferuje Wielkie kolędowanie na Podhalu, które rozpoczyna się już o 12.55 i trwa aż do 18.50. W trakcie koncertu usłyszymy interpretacje kolęd w wykonaniu takich gwiazd, jak Natalia Kukulska, Dawid Kwiatkowski, Robert Janowski czy Krzysztof Cugowski.

Wspólne kolędowanie na TVN zaczyna się nieco później, bo o 20.00 – w 100-letniej Bazylice pw. Najświętszego Serca Jezusowego na warszawskiej Pradze wystąpią między innymi: Kayah, Beata Kozidrak, Urszula, Ewa Farna czy Piotr Kupicha. Bogatą ofertę dla wielbicieli kolęd przygotowała również Telewizja Polska. Przez cały dzień na TVP 1 będzie można obejrzeć między innymi koncerty: Płyń, kolędo!, Pójdźmy wszyscy do stajenki oraz Rodzinne kolędowanie na Jasnej Górze.

A co z filmami? Program telewizyjny na święta spełni oczekiwania miłośników „klasyki”. Mowa tu zwłaszcza o Polsacie, który o 20.00 proponuje – a jakże! – Kevina samego w domu. Wiele hitów zaserwuje nam TVN – już o 12.40 obejrzymy wielokrotnie nagradzaną animację Express Polarny, a później zabawną komedię Fred Claus i oczywiście świąteczny bestseller – Grinch.

Na pozostałych kanałach również nie zabraknie świątecznych hitów – warto wymienić między innymi Krampus. Duch świąt (TV 4), Listy do M. II (TVN 7) czy Przetrwać święta (Paramount Network). Wielbiciele znanej z Gry o Tron Emilii Clark powinno natomiast zwrócić uwagę na komedię romantyczną Last Christmas (Polsat Film).

Pierwszy i drugi dzień świąt – co warto obejrzeć w telewizji?

Kiedy wigilijne emocje opadną, czas na nieco odpoczynku – w rodzinnym gronie i przed telewizorem. Program świąteczny, zarówno w pierwszy, jak i drugi dzień świąt, wypełniony jest wieloma filmowymi hitami, które można oglądać przez cały dzień. W ramówce znajdziemy nie tylko pozycje typowo bożonarodzeniowe, jak uwielbiane w naszym kraju W krzywym zwierciadle: Witaj Święty Mikołaju (Metro) czy Święty Mikołaj z 34. ulicy (Polsat). Miłośnicy polskiego kina będą mogli obejrzeć Pana Wołodyjowskiego (Zoom TV), Seksmisję (TVP Historia) czy Kogel-Mogel (TVP 1).

Prawdziwa gratka czeka najmłodszych widzów, których zachwycą najlepsze animacje, jak: Król Lew (wersja z 2019 roku, Polsat), Kosmiczny Mecz: Nowa Era (TVN) czy Kot w Butach (Paramount Network). A coś dla dorosłych? Jak najbardziej – od klasyki kina pokroju Wejścia smoka (TVN Fabuła), przez oscarowego Jokera (TV Puls), aż do wyciskających łzy z oczu Nietykalnych (TVN Fabuła).

Oczywiście hity filmowe, które znalazły się w tegorocznym programie świątecznym, można wymieniać jeszcze długo. Każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie, zwłaszcza w ofercie telewizji od Fiberlink. Najbardziej wymagającym widzom polecamy pakiet Bogaty HD (aż 179 kanałów!) , dzięki któremu nie ominie Cię żadna telewizyjna atrakcja. Życzymy miłego oglądania i radosnych, pełnych hitów świąt!

Masz pytania? Napisz do nas