Finansowanie
dla Klientów indywidualnych

Wspomożemy Twoją inwestycję

dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych dla klientów indywidualnych

Odnawialne źródła energii cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród osób ceniących praktyczne i ekologiczne rozwiązania. Potwierdza to szczególnie liczba wniosków złożonych w ubiegłorocznej edycji programu „Mój prąd”.

dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych dla klientów indywidualnych

Finansujemy instalacje do 10 lat z zerowym wkładem własnym!

„Mój prąd 5.0” – co to jest?

Mówiąc najzwięźlej: program dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych, mający służyć wsparciu rozwoju energetyki prosumenckiej. Odpowiada za niego Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Co to oznacza w praktyce? Najnowsze aktualizacje dotyczące dofinansowania płynącego z programu Mój Prąd 5.0 zakładają:

 1. W przypadku zgłoszenia do dofinansowania tylko mikroinstalacji PV – kwota dofinansowania wyniesie do 50% kosztów kwalifikowanych nie więcej niż 6 tys. zł;
 2. W przypadku zgłoszenia do dofinansowania mikroinstalacji PV wraz z magazynem energii dofinansowanie wyniesie:
 • do mikroinstalacji do 50% kosztów kwalifikowanych nie więcej niż 7 tys. zł;
 • do magazynu energii do 50% kosztów kwalifikowanych nie więcej niż 16 tys. zł;

Pamiętaj też, by zwrócić uwagę na wymagania i formalności, które należy dopełnić by móc bez problemu skorzystać z dofinansowania. Niespełnienie ich skutkuje automatycznym oddaleniem wniosku!

Mikroinstalacja fotowoltaiczna, kto może skorzystać z dotacji?

Jest ona dedykowana osobom, które wytwarzają energię elektryczną na własne potrzeby. Jednak to nie wszystko! Kluczowym wymogiem ubiegania się o dofinansowanie jest umowa z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej – zakładem energetycznym. Ma ona regulować całość kwestii dotyczących wprowadzenia do sieci energii elektrycznej, powstałej dzięki mikroinstalacji.

Jeżeli więc jesteś osobą fizyczną, a tak określany jest po prostu człowiek w prawie cywilnym – w odróżnieniu od osób prawnych (np. korporacji), i wpisujesz się w poniższe wymagania, masz szansę stać się jednym z beneficjentów programu. Przy czym nie obejmuje on rozbudowy już istniejącej instalacji! Warunki są proste.

 • Wytwarzasz energię elektryczną na własne potrzeby.
 • Masz zamontowaną mikroinstalację fotowoltaiczną.
 • Posiadasz licznik dwukierunkowy (instalacja przyłączona po 1.02.2020).
 • Posiadasz umowę z dystrybutorem o przyłączenie mikroinstalacji do sieci elektrycznej.
 • Twoja instalacja fotowoltaiczna zawiera się w 2-10 kW i skierowana jest na cele mieszkaniowe.

Mój prąd 5.0 – wniosek i niezbędne informacje!

Nie wszystkie osoby ubiegające się o dotację mogły skorzystać z programu. Decyzja o odrzuceniu wniosku może wynikać z niedopełnienia formalności lub przeoczenia pewnych istotnych informacji.

 • Przede wszystkim należy zadbać o wersję elektroniczną wymaganych dokumentów!
 • Wniosek składa się jedynie online przy użyciu profilu zaufanego lub e-dowodu.
 • Należy posiadać kopię faktury za dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej.
 • Niezbędne jest zaświadczenie Operatora Sieci Dystrybucyjnej, mówiące o dacie przyłączenia instalacji PV do sieci (wraz z numerem Punktu Poboru Mocy).

Wśród wymaganych dokumentów może znaleźć się również pełnomocnictwo. Jeżeli się na nie zdecydujesz, weź pod uwagę poniższe informacje.

 • Od 22.05.2020 obowiązuje nowy wzór wniosku dla Pełnomocnika, który można znaleźć na oficjalnej stronie programu „Mój prąd 5.0”. Stosuje się go w przypadku e-wniosku.
 • Konieczne jest podanie imienia, nazwiska oraz numeru PESEL Pełnomocnika.
 • Istnieje również możliwość złożenia wniosku przez firmę współpracującą w programie, która ma zawarte porozumienie z NFOŚiGW.

Przy czym w ostatnim przypadku pełnomocnictwo może zostać udzielone na postawie wewnętrznego wzoru, funkcjonującego w danej firmie, bez konieczności sięgania po dokument obowiązujący Pełnomocnika przy składaniu e-wniosku.

Wyjdź naprzeciw przyszłościowym rozwiązaniom, które już dziś stają się rzeczywistością! Twoja decyzja o ekologicznym wytwarzaniu energii to nasza wspólna troska o skuteczną ochronę środowiska.

  Zamów bezpłatną wycenę

  Skontaktuj się z nami, a my dostosujemy ofertę do Twoich potrzeb!

  Co nas wyróżnia?

  Polska firma

  Jesteśmy firmą z doświadczeniem na lokalnym rynku oraz z młodym energetycznym i zaangażowanym zespołem specjalistów na pokładzie.

  15 lat gwarancji

  Zastosowanie nowoczesnych technologii gwarantuje najwyższą jakość usług, na którą otrzymasz aż 15 lat gwarancji.

  Elastyczna oferta

  Skrojona na miarę, dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego Klienta.

  Dodatkowe korzyści

  Zyskujesz aż dwie atrakcyjne oferty! Poza fotowoltaiką, oferujemy także usługi telekomunikacyjne dla domu i biznesu.

  Poznaj opinie naszych Klientów

  Michał, Radziszów

  Instalację fotowoltaniczną posiadam od 4 miesięcy. Jak dotąd nie mogę narzekać na jej pracę. Montaż przebiegł bardzo sprawnie, a same panele działają bezawaryjnie. Póki co, jest to zbyt krótki czas, żebym ocenił, ile zaoszczędziłem. Ze współpracy jestem zadowolony, polecam firmę Fiberlink.

  Monika, Zielonki

  Bardzo profesjonalne podejście do klienta, świetny kontakt z firmą oraz fantastyczna obsługa. Panowie potrafili profesjonalnie doradzić, dzięki czemu zrozumieliśmy szczegóły działania systemu fotowoltaicznego i zdecydowaliśmy się na niego z pełnym przekonaniem.

  Kamil, Mogilany

  Nad założeniem paneli słonecznych myślałem od jakiegoś czasu, natykałem się na wiele ofert czy to w radiu czy na ulotkach, ale nie mogłem się zdecydować bo nie byłem pewien czy w moim wypadku się będzie to po prostu opłacać. Aż w końcu trafiłem na ofertę Fiberlink. Poznałem wszelkie za i przeciw i dziś jestem szczęśliwym posiadaczem instalacji 9,88 kWp.

  Stanisław, Buków

  Jestem użytkownikiem instalacji fotowoltaicznej od stycznia tego roku. Instalację wykonała firma Fiberlink. Montaż i obsługa bardzo profesjonalna. Szybka realizacja i nadzór nad instalacją. Polecam.

  Masz pytania? Napisz do nas