Wspomożemy Twoją inwestycję
Mówiąc najzwięźlej: program dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych, mający służyć wsparciu rozwoju energetyki prosumenckiej. Odpowiada za niego Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Co to oznacza w praktyce? Najnowsze aktualizacje dotyczące dofinansowania płynącego z programu Mój Prąd 6.0 zakładają:
moc mikroinstalacji od 2 kW do 10 kW, wysokość dofinansowania – do 50% kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż:
moc mikroinstalacji od 2kW do 20 kW, wysokość dofinansowania – do 50% kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż:
Budżet 6-tej edycji programu Mój Prądwynosi do 400 mln zł, finansowanie pochodzi z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS).
Nabór wniosków będzie prowadzony od 2 września do 20 grudnia 2024 r., lub do wyczerpania środków.
Okres kwalifikowalności wydatków rozpoczyna się 1 stycznia 2021 r.
Jest ona dedykowana osobom, które wytwarzają energię elektryczną na własne potrzeby. Jednak to nie wszystko! Kluczowym wymogiem ubiegania się o dofinansowanie jest umowa z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej – zakładem energetycznym. Ma ona regulować całość kwestii dotyczących wprowadzenia do sieci energii elektrycznej, powstałej dzięki mikroinstalacji.
Jeżeli więc jesteś osobą fizyczną, a tak określany jest po prostu człowiek w prawie cywilnym – w odróżnieniu od osób prawnych (np. korporacji), i wpisujesz się w poniższe wymagania, masz szansę stać się jednym z beneficjentów programu. Przy czym nie obejmuje on rozbudowy już istniejącej instalacji! Warunki są proste.
Nie wszystkie osoby ubiegające się o dotację mogły skorzystać z programu. Decyzja o odrzuceniu wniosku może wynikać z niedopełnienia formalności lub przeoczenia pewnych istotnych informacji.
Wśród wymaganych dokumentów może znaleźć się również pełnomocnictwo. Jeżeli się na nie zdecydujesz, weź pod uwagę poniższe informacje.