Cyfrowy Dom

Zwycięski projekt Fiberlink

Tytuł projektu: Budowa sieci NGA w powiatach Wielickim i Myślenickim

Wartość projektu: 21 636 705.53 zł

Dofinansowanie projektu z UE: 14 952 194.88 zł

Miło nam poinformować,  iż Projekt firmy FIBERLINK  zwyciężył w drugim konkursie zorganizowanym w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa(https://www.polskacyfrowa.gov.pl/strony/o-programie/dokumenty/program-polska-cyfrowa-2014-2020/ ) na lata 2014-2020, I Osi priorytetowej: „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, Działania 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”.

Projektem są objęte następujące gminy: Dobczyce, Lubień, Myślenice, Pcim, Raciechowice, Siepraw, Sułkowice, Tokarnia, Wiśniowa, Biskupice, Gdów, Kłaj, Niepołomice, Wieliczka.

Celem projektu jest zapewnienie blisko 18 tys. użytkowników końcowych oraz 125 placówkom oświatowym z obszaru powiatów wielickiego oraz myślenickiego dostępu do sieci szerokopasmowej o przepustowości powyżej 100 Mb/s. Osiągnięcie celu pozwoli na dostarczenie łącz światłowodowych na tereny gmin o niskim poziomie nasycenia usługą dostępu do Internetu lub będącymi wręcz „białymi plamami”.

Osoby zainteresowane darmowym przyłączem internetowym mogą tam również zgłosić się do projektu podając swój adres zamieszkania. Zgłoszenie jest też możliwe poprzez kontakt z naszym biurem:

biuro@fiberlink.pl

cyfrowydom@fiberlink.pl

12 444 50 00

Masz pytania? Napisz do nas