Notice: file_get_contents(): read of 8192 bytes failed with errno=21 Is a directory in /home/nextlink/public_html/new/web/wp/wp-includes/functions.php on line 4593 Notice: Błąd podczas dekodowania pliku JSON w ścieżce /home/nextlink/public_html/new/web/app/themes/develtio/resources: Syntax error in /home/nextlink/public_html/new/web/wp/wp-includes/functions.php on line 4601 Notice: file_get_contents(): read of 8192 bytes failed with errno=21 Is a directory in /home/nextlink/public_html/new/web/wp/wp-includes/functions.php on line 4593 Notice: Błąd podczas dekodowania pliku JSON w ścieżce /home/nextlink/public_html/new/web/app/themes/develtio/resources: Syntax error in /home/nextlink/public_html/new/web/wp/wp-includes/functions.php on line 4601 Jak przygotować infrastrukturę telekomunikacyjną w domu w trakcie budowy? - FiberLink

Jak przygotować infrastrukturę telekomunikacyjną w domu w trakcie budowy?

Infrastrukturą telekomunikacyjną nazywa się okablowanie, dzięki któremu można korzystać z takich usług, jak telefonia, telewizja czy internet. W większości przypadków są to złącza koncentryczne lub ethernetowe – instaluje się je podczas budowy domu. Dobrze przemyślana infrastruktura telekomunikacyjna, może oszczędzić wielu kłopotów w przyszłości np. z jej dodatkową modernizacją, która wiąże się z pracami remontowymi lub umieszczeniem kabli w widocznych miejscach w domu.

Infrastruktura telekomunikacyjna – jak dobrze się przygotować?

Punktem wyjściowym do stworzenia dobrej infrastruktury telekomunikacyjnej jest odpowiednie przygotowanie. Dlatego na samym początku, należy zaplanować położenie i lokalizację każdego z instalowanych przewodów. Kolejnym krokiem jest wycięcie otworu w ścianie, gdzie znajduje się panel dystrybucyjny. Dlaczego to ważny element?

W panelu dystrybucyjnym spotykają się kable wewnętrzne i zewnętrze. Z tego punktu prowadzone są następnie aż na poddasze, skąd z kolei rozprowadza się je po całym budynku. Przeprowadzanie instalacji całej infrastruktury telekomunikacyjnej samodzielnie jest zadaniem, które prawdopodobnie będzie wykraczać poza możliwości standardowego użytkownika, dlatego warto poprosić o pomoc specjalistów. Przykładowo, decydując się na ofertę telewizji, internetu i telefonii w FiberLink, można liczyć na profesjonalną pomoc fachowców we wdrożeniu usług w domu.

Przygotowywanie infrastruktury telekomunikacyjnej – ważne kwestie

Po tym, jak użytkownik dokładnie zaplanuje przebieg infrastruktury telekomunikacyjnej, powinien wyznaczyć pomieszczenia, do których będą doprowadzone kable. Do takich miejsc powinny zaliczać się wszystkie pokoje, w których znajduje się telewizor, telefon stacjonarny lub komputer.

Warto więc dokładnie przeanalizować gdzie potrzebujemy umieścić punkty dostępowe (routery), tak aby sygnał sieci bezprzewodowej był odpowiednio mocny, a jeśli potrzebujemy naprawdę niezawodnego połączenia zadbajmy o połączenie kablowe. Rozprowadzenie infrastruktury do każdego pomieszczenia „na wszelki wypadek” nie jest wcale takim złym pomysłem, ponieważ często zdarza się, że w trakcie użytkowania mieszkania lub domu, właściciele zmieniają koncepcję dotyczącą zagospodarowania poszczególnych pomieszczeń.

Gdzie umieścić główny panel okablowania?

Skrzynka, do której prowadzą wszystkie przewody odpowiadające za telewizję, internet czy telefonię, powinna być umieszczona w odpowiednim miejscu. Zazwyczaj wybiera się na ten punkt piwnicę lub poddasze. Są to miejsca, skąd można łatwo rozprowadzić wszelkie okablowanie, a w razie potrzeby prac konserwacyjny, w prosty sposób uzyskać do nich dostęp.

Dlaczego dobre zaplanowanie infrastruktury telekomunikacyjnej jest ważne?

Odpowiednie zaplanowanie infrastruktury telekomunikacyjnej wpływa przede wszystkim na przyszłe funkcjonowanie w danym budynku mieszkalnym. Właściwie rozmieszczone kable – z dostępem do każdego pomieszczenia a na pewno do tych, w których korzysta się z telewizji, internetu i telefonii – to niezwykle ważna kwestia codziennego życia. Poza tym wcześniejsze rozplanowanie lokalizacji kabli na etapie budowlanym nie wpłynie później na estetykę mieszkania. Dzięki temu nasz dom pozostanie piękny, a do tego będziemy mogli cieszyć się z nieograniczonego dostępu do usług telekomunikacyjnych.

 

Masz pytania? Napisz do nas