Dane w chmurze – czy warto postawić na to rozwiązanie?

Jeszcze nie tak dawno, najważniejsze dokumenty, dane czy zdjęcia mające wartość sentymentalną, przechowywaliśmy w teczkach bądź kartonach, które umieszczaliśmy w bezpiecznym miejscu w domu. Obecnie większość ważnych informacji ma postać cyfrową. Wszelkiego rodzaju pliki, nagrania czy fotografie magazynujemy na dyskach smartfonów, komputerów czy tabletów. Czy jest to wystarczające zabezpieczenie? Dlaczego warto korzystać z chmury? Podpowiadamy!

Zdarzyło Ci się utracić ważne dane? Postaw na przechowywanie w chmurze!

Przechowywanie ważnych dokumentów czy zdjęć w teczkach i kartonach miało wiele wad. Przedmioty te niszczyły się z biegiem czasu, a także często gubiły w zakamarkach domu. Cyfryzacja sprawiła, że mogliśmy zaoszczędzić sporo miejsca na półkach, a także mieć wszystko pod ręką. Jednak i ten sposób magazynowania danych wiąże się z pewnym ryzykiem. Wielu z nas zdarzyła się sytuacja, w której utraciliśmy pliki zapisane na dysku urządzenia. Nierzadko odzyskanie ich jest niemożliwe. To ogromna strata dla zwykłego użytkownika, ale już prawdziwa tragedia w przypadku przedsiębiorstw. Na szczęście istnieje sposób, dzięki któremu możemy zabezpieczyć swoje dane. Mowa tutaj o korzystaniu z chmur.

Przechowywanie danych w chmurze, dlaczego warto?

Dane zapisane na dysku urządzenia możemy utracić na wiele sposobów. Najczęściej jest to uszkodzenie – rozbicie lub zalanie sprzętu. Choć w tym przypadku tracimy nie tylko ważne pliki, lecz także cenny telefon, komputer czy tablet, nie jest to jednak najgorszy przypadek. O wiele gorsza jest kradzież. Złodzieje mogą pozbawić nas naszej własności fizycznie, zabierając sprzęt bądź wykraść jedynie pliki poprzez programy szpiegujące albo wirusy. Dostanie się poufnych danych lub bardzo ważnych plików (zwłaszcza firm) w niepowołane ręce, niesie za sobą sporo nieprzyjemnych konsekwencji.

Jeśli chcesz zadbać o bezpieczeństwo danych, postaw na przechowywanie ich w chmurze. Zapisując pliki zarówno na komputerze, jak i w chmurze, zyskujesz zabezpieczenie tego, że ważne dla Ciebie dokumenty czy zdjęcia nie zostaną utracone.

Chmura i jej zalety

Obecnie możemy korzystać z szerokiej gamy chmur. Każdego roku na rynku usług tego typu pojawiają się nowe aplikacje, które oferują nam miejsce do przechowywania danych. Najlepiej korzystać oczywiście z zaufanych platform, takich jak Dysk Google, Microsoft OneDrive, Apple iCloud czy Dropbox. To znane i lubiane chmury, które wybiera masa użytkowników na całym świecie. Wśród ich licznych zalet, najważniejsze jest to, że są one bezpieczne, łatwe w obsłudze, a także darmowe, w przypadku standardowego użytkownika.

W chmurze możesz nie tylko przechowywać dane. To również miejsce, dzięki któremu możesz pracować nad danym projektem ze swoimi współpracownikami. Wystarczy wrzucić pliki na chmurę i zaprosić do edycji pozostałe osoby. To rozwiązanie niezwykle wygodne, praktyczne i ułatwiające życie. Z chmury może korzystać każdy: uczniowie, studenci, firmy czy osoby, które po prostu chcą przechowywać w bezpiecznym miejscu zdjęcia i inne pamiątki.

Co jest potrzebne do korzystania z chmury?

Aby skorzystać z chmury, wystarczy urządzenie, takie jak komputer, telefon, tablet, smartwatch czy telewizor albo smart-lodówka. Możesz przeglądać zawartość chmury na każdym sprzęcie wyposażonym w ekran i mającym dostęp do internetu. Chcesz sprawnie pracować na plikach w chmurze, dodawać je i pobierać w ekspresowym tempie? Musisz zainwestować w dobre łącze. Sprawdź nasze korzystne, elastyczne i dopasowane do klientów indywidualnych i biznesowych oferty.

Masz pytania? Napisz do nas