internet dla graczy

Jaki internet dla gracza będzie najlepszym wyborem?

Do osiągnięcia imponujących wyników w danej rozgrywce potrzebne są nie tylko świetne umiejętności manualne, lecz także dobry sprzęt. Mowa tutaj nie tylko o komputerze czy laptopie, w którym wydajność procesora i pamięci stoją na najwyższym poziomie. Ważny jest także ekran, klawiatura czy myszka. Bardzo istotnym czynnikiem, który wpływa na przebieg rozgrywki, jest także internet. Jakie łącze będzie zatem najlepsze dla graczy? Sprawdźmy!

Internet dla gracza – jaki powinien być?

W dobie gier online, których grafika i inne parametry są imponujące, niezbędne jest o wiele lepsze łącze niż to, z jakiego korzystają standardowi użytkownicy sieci. Niezależnie od rodzaju gier – czy będą to tytuły fabularne, sportowe, RPG czy tzw. strzelanki – internet powinien być o wiele wydajniejszy niż ten, który służy wyłącznie do odbierania poczty czy surfowania. Na jakie więc parametry zwrócić uwagę, poszukując najlepszego łącza dla gracza? Przekonajmy się!

Stabilność łącza

Bardzo istotną cechą internetu dla gracza jest stabilność. Na nic sprawdzi się duża prędkość wysyłania i pobierania danych, kiedy łącze będzie się zrywało w najmniej oczekiwanych momentach, np. kluczowym etapie rozgrywki. Wówczas gracz nie będzie miał żadnego wpływu na grę, doświadczy zacinania obrazu i dźwięku, a jego reakcje będą opóźnione. Właśnie dlatego warto postawić na internet światłowodowy, który cechuje się niezawodnością oraz niepodatnością na różne szkodliwe czynniki, np. niekorzystne warunki pogodowe.

Prędkość pobierania i wysyłania danych

Dobry internet do gier to ten, który zapewnia download przynajmniej 300 Mb/s. Należy oczywiście pamiętać, że im więcej megabitów będziemy mieć do dyspozycji, tym płynniejszą i szybszą rozgrywką będziemy mogli się delektować. W przypadku grania istotne jest także wysyłanie danych (upload). Parametr ten dotyczy w szczególności streamerów, którzy transmitują swoje poczynania w sieci. Satysfakcjonująca wartość uploadu powinna wynosić co najmniej 50 Mb/s.

Ping

Każdy gracz, który, niestety, dysponuje słabym internetem, doskonale wie, czym są lagi, czyli opóźnienia synchronizacji z poleceniami sterującymi gracza. Poziom opóźnienia pokazuje nam wskaźnik o nazwie Ping, który mierzy czas od momentu wykonania danej komendy, do chwili, w której jej efekty pojawią się na ekranie. Ping mierzy się w milisekundach, jednak dla wielu zapalonych graczy, trwają one wieczność. Jaki ping jest akceptowalny? Przyjęło się, że zakres 20–50 ms to wartość pingu, która nie wpływa negatywnie na rozgrywkę.

Fiberlink – oferta dla graczy

W Fiberlink proponujemy różnorodne pakiety internetu światłowodowego, który sprawdzi się zarówno w przypadku standardowych użytkowników, jak i tych wymagających, czyli graczy bądź streamerów.

Fiber 400 to pakiet przeznaczony dla użytkowników standardowych, którzy wykorzystują łącze tylko do przeglądania sieci czy oglądania filmów. Będzie on również dobrym rozwiązaniem w przypadku mniej wymagających gier online. Pakiet ten oferuje prędkość 400 Mb/s pobierania oraz 40 Mb/s wysyłania.

SuperFiber 700 oferuje natomiast prędkość 700 Mb/s pobierania danych oraz 70 Mb/s wysyłania. Jeśli chodzi o granie w gry online oraz streaming, gwarantuje bardzo dobre wyniki. Sprawdzi się w przypadku zaawansowanych gier, a także osób wykonujących pracę biurową, które często korzystają z rozmów wideo.

Ostatnia opcja to UltraFiber 1 GIGA, czyli najbardziej zaawansowana, która zapewnia najlepsze wyniki, jeśli chodzi o przeglądanie internetu, streaming video, jakość wideorozmów oraz granie w gry online. UltraFiber 1 GIGA to opcja dla największych miłośników gier oraz osób, które zajmują się profesjonalnym gamingiem. Oferta ta obejmuje prędkość pobierania na poziomie 940 Mb/s oraz 100 Mb/s, jeśli chodzi o wysyłanie danych.

Masz pytania? Napisz do nas