mężczyzna korzystający z chatu GPT

Chat GPT – czym jest i jak działa?

Widoczny już od kilku lat rozwój sztucznej inteligencji doczekał się w ostatnim czasie swego rodzaju kamienia milowego. Jest nim, imponujący swoją samodzielnością i wyjątkowym zrozumieniem potrzeb użytkowników, Chat GPT, stworzony przez laboratorium badawcze OpenAI. Czym dokładnie jest Chat GPT i jak działa?

Czym jest Chat GPT?

Chat GPT to szczególny rodzaj sztucznej inteligencji, który pozwala na przeprowadzenie rozmowy między człowiekiem a komputerem. Co więcej, jest to rozmowa prowadząca do wygenerowania odpowiedzi na konkretne zapytania i komendy. Algorytmy, w które wyposażony jest Chat GPT, pozwalają na bardzo szybkie i sprawne odpowiadanie na zadane przez człowieka pytania. Dzięki swojej szczególnej zdolności do rozwiązywania problemów oraz szybkiego uczenia się jest on w stanie odpowiadać na pytania i polecenia w sposób niezwykle zbliżony do tego, jak mógłby to zrobić człowiek.

Jak korzystać z Chat GPT?

Chat GPT bardzo szybko zyskał na popularności. W zaledwie pięć dni od jego uruchomienia, skorzystało z niego ponad milion użytkowników. Chat może być wyjątkowo pomocny w codziennej pracy, ułatwia i usprawnia on bowiem wiele czynności, wykonywanych w ramach pracy zawodowej, jak i prywatnie. Aby skorzystać z Chat GPT wystarczy wejść na stronę internetową: https://chat.openai.com/chat i stworzyć swoje konto. Wymagane jest podanie swojego adresu mailowego oraz numeru telefonu, które niezbędne są do przejścia procesu weryfikacyjnego. Po pomyślnym utworzeniu konta wystarczy zalogować się do systemu i korzystać z możliwości sztucznej inteligencji.

Do czego używać Chatu GPT?

Chat GPT to rodzaj sztucznej inteligencji, która odznacza się szerokim i zróżnicowanym zastosowaniem. Narzędzie to wykorzystywać można zarówno do celów prywatnych, jak i zawodowych. Zdecydowanie pomaga ono w generowaniu i porządkowaniu pomysłów na różnego rodzaju zadania czy projekty. Chat może stworzyć szkic planu pracy, znaleźć dla nas ciekawe inspiracje i sporządzić listę najważniejszych punktów do wykonania. Z powodzeniem ułoży również krótki wierszyk czy rymowankę na różne okazje, takie jak urodziny, imieniny, czy rocznicę.

Ponadto Chat GPT jest również pomocy w pisaniu oraz tłumaczeniu kodu. System jest bowiem w stanie wygenerować kod, który następnie wykorzystać można przy różnego rodzaju projektach. Możemy również wkleić w okienko rozmowy linijkę czy większy fragment kodu, a następnie poprosić sztuczną inteligencję o jego naprawę, analizę lub wyjaśnienie.

Do czego jeszcze może przydać nam się Chat GPT? Narzędzie to może pomóc nam w stworzeniu planu tekstu, krótkiego wpisu czy artykułu blogowego. Na jego podstawie możemy następnie samodzielnie stworzyć treść lub zlecić to odpowiednim osobom.

Chat GPT wspomaga również skuteczną naukę języków obcych. Może prowadzić z nami konwersację w obcym języku, tym samym wspierając nas w jego ćwiczeniu i poznawaniu.

Chat GPT – ograniczenia

Chat GPT to sztuczna inteligencja, która może okazać się bardzo pomocna w wielu aspektach. Warto jednak pamiętać, iż nie jest ona w stanie zastąpić człowieka. Tworzone przez Chat artykuły są skutecznie wychwytywane i nie najlepiej oceniane przez algorytmy Google. Także krótkie wierszyki, chociażby urodzinowe, mogą być poprawne i ciekawe, ale pozbawione ładunku emocjonalnego. Bez dziesiątek szczegółowych informacji chat nie będzie w stanie samodzielnie stworzyć osobistego wierszyka o solenizancie, nawiązującego do jego życia, charakteru czy wybranych zdarzeń.

Masz pytania? Napisz do nas