Cyfrowy Dom Fiberlink

Ambitnym oraz bardzo potrzebnym dla mieszkańców projektem, w który zaangażowała się firma Fiberlink, jest budowa sieci światłowodowej w ramach programu Cyfrowy Dom. Dzięki temu wielu mieszkańców Małopolski uzyska dostęp do szerokopasmowego internetu, co dotychczas było niemożliwe. Projekt ten jest w fazie zaawansowanej realizacji, część lokalizacji już teraz może korzystać z naszej oferty, a z każdym tygodniem kolejne gospodarstwa domowe na zakładanym obszarze mogą w pełni korzystać z innowacyjnych możliwości cyfrowych.

Obszar działania programu Cyfrowy Dom

W ramach realizowanego projektu chcemy wspomóc mieszkańców dwóch powiatów w Małopolsce: myślenickiego oraz wielickiego, którzy do tej pory zazwyczaj nie mieli dostępu do najnowszych technologii. Łącznie taką możliwość będzie miało aż 18 tysięcy gospodarstw domowych, których mieszkańcy tym samym będą mogli liczyć na znacznie większe perspektywy chociażby pod względem zawodowym czy edukacyjnym, ale także w wielu innych obszarach życia.

Możliwości, które daje przyłącze światłowodowe

Dzięki uzyskaniu dostępu do nowoczesnej technologii telekomunikacyjnej możliwe jest osiągnięcie wielu korzyści, które pozwolą poprawić komfort życia i wpłyną na jakość gospodarki na konkretnym obszarze. Wpływa na to chociażby stabilność łącza czy lepsza jakość obrazu i dźwięku, która jest efektem zastosowania nowoczesnego okablowania światłowodowego.

Realizacja projektu

Cyfrowy Dom jest wykonywany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Nasz projekt zakładał realizację 893 km sieci światłowodowej, z czego większość infrastruktury jest już wybudowana. Część lokalizacji jest już aktywna. Każdego dnia aktywujemy kolejne części sieci. Szczegółowe informacje w tym zakresie można uzyskać poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta, pod numerem telefonu: 12 444 50 00.

Masz pytania? Napisz do nas