Jak połączyć telefon z telewizorem?

Coraz częściej telefon staje się naszym centrum dowodzenia, dlatego też chcemy go połączyć z telewizorem, aby mieć do dyspozycji znacznie większy ekran i więcej możliwości rozrywki. Możemy do tego celu opcji skorzystać z kilku sposobów, zarówno bezprzewodowych, jak i z zastosowaniem przewodu, których wykorzystanie w przypadku nowoczesnego sprzętu nie powinno sprawiać większych trudności użytkownikom.

Zastosowanie kabla HDMI

Najprostszą możliwością połączenia telefonu komórkowego z telewizorem jest użycie kabla HDMI. Dzięki temu możemy uzyskać bardzo dobrej jakości sygnał, który będzie udostępniany w czasie rzeczywistym. Dodatkowymi akcesoriami, o których trzeba wcześniej pomyśleć, jest przejściówka MHL. Niekiedy potrzebne może być również rozwiązanie wspierające nadmierne zużycie energii, które może obciążać smartfona. Wówczas przydaje się przejściówka, która pozwala w tym samym czasie dokonać ładowania urządzenia.

Wygodne stosowanie technologii bezprzewodowej

Coraz częściej i wygodniej wykorzystuje się metodę wi-fi w celu połączenia telefonu z telewizorem. Z punktu widzenia tego drugiego urządzenia elektronicznego konieczne jest posiadanie wbudowanej technologii bezprzewodowej, co ma miejsce chociażby w przypadku sprzętów w rodzaju Smart TV. Jest to świetna opcja przede wszystkim do oglądania filmów czy seriali, które z jednej strony nie są nadawane na żywo, z drugiej strony nie wymagają bardzo dużych parametrów jakości sprzętu. Do najpopularniejszych aplikacji stosowanych do zapewnienia bezprzewodowej łączności pomiędzy telewizorem a telefonem komórkowym należy chociażby Miracast.

Do czego jeszcze można wykorzystać połączenie telefonu z telewizorem?

Wykorzystanie technologii takiego połączenia pozwala także na uzyskanie znacznie więcej korzyści. Szczególnie w przypadku kabla HDMI możliwe jest korzystanie z gier komputerowych, dzięki lepszej jakości sygnału. Będąc połączonym z telefonem można także w bardzo komfortowy sposób sterować odbiornikiem – daje to więcej możliwości niż standardowe wykorzystywanie w tym celu pilota. Na telewizorze można także w pełni korzystać np. z wideo rozmów (oczywiście jeśli nasz telewizor posiada kamerkę) czy standardowego surfowania po Internecie, które na większym ekranie będzie z pewnością dużo

Masz pytania? Napisz do nas