Czy warto zdecydować się na internet światłowodowy?

Internet światłowodowy bardzo szybko zdobył popularność na całym świecie. Wielu użytkowników ceni sobie fakt, że ten rodzaj technologii to gwarancja szybkiego i niemal nieograniczonego dostępu do sieci. Dlaczego warto wybrać łącze światłowodowe? Jakie są jego najważniejsze zalety?

Internet światłowodowy – jak działa?

Światłowód jest łączem internetowym, które opiera swoje działanie nie na falach radiowych, a świetlnych. To właśnie stąd bierze się wyjątkowość i skuteczność tego rozwiązania. Fale świetlne pulsują dużo szybciej, niż ma to miejsce w przypadku radiowych. Światłowód zbudowany jest z rdzenia, który stanowi włókno szklane, plastik bądź półprzewodnik. Rdzeń otoczony jest natomiast kilkoma warstwami płaszcza. To on jest odpowiedzialny za przemysł informacji poprzez wiązkę światła o konkretnych właściwościach, takich jak długość fal, częstotliwość itd.

Dlaczego warto wybrać światłowód?

Internet światłowodowy jest coraz częściej wykorzystywany w branży telekomunikacyjnej. Impulsy światła mają o wiele więcej zalet w porównaniu z drutem miedzianym. Dlaczego warto postawić na światłowód? Oto kilka powodów.

Brak tłumienia

Działanie światłowodu opiera się na transmisji światła, a nie elektronów. Dzięki temu nie emituje on pola elektromagnetycznego. Oprócz tego nie reaguje na istniejące w pobliżu pola. Co to oznacza? Przede wszystkim przekłada się to na zwiększenie stabilności transmisji. Internet światłowodowy jest odporny na działanie czynników zewnętrznych. Jest to szczególnie ważne np. w przemyśle. Technologia światłowodowa umożliwia stabilne przesyłanie sygnałów przez zakłócone elektrycznie środowisko na halach produkcyjnych.

Wysoka przepustowość

Kolejną zaletą internetu światłowodowego jest wysoka przepustowość. Osiągi tej technologii są zdecydowanie najlepsze ze wszystkich mediów transmisyjnych. Internet światłowodowy umożliwia szybkie przesyłanie danych z nawet odległych lokalizacji. W związku z tym, że liczba użytkowników sieci stale rośnie, jest to naprawdę ważne. W gospodarstwie domowym internet jest wykorzystywany nie tylko przez smartfony czy komputery. Obecnie sporo urządzeń umożliwia podłączenie do sieci. Są to m.in. telewizory, sprzęt RTV czy AGD. Dlatego tak ważne jest posiadanie internetu o dużej przepustowości.

Najlepsze parametry – komfort użytkowania

Wybierając internet, często kierujemy się testami prędkości łącza. Interesują nas wartości pobierania oraz wysyłania. Internet światłowodowy to gwarancja szybkiego łącza, dzięki któremu będziesz mógł swobodnie korzystać z sieci. Przykładowo im wyższa prędkość pobierania, tym szybciej pobierane są dane z innego serwera, np. nie będziesz musiał czekać całej wieczności na to, aż film, który chcesz obejrzeć, się załaduje. Warto również wspomnieć o minimalnym opóźnieniu przesyłania sygnału. Jest to szczególnie ważna informacja dla tych z Was, którzy kochają rozgrywkę przez internet.

Stabilne łącze

W przypadku internetu światłowodowego nie musisz się obawiać o czynniki atmosferyczne. W przeciwieństwie do internetu radiowego, gdzie jakość sygnału w znacznej mierze zależy od warunków pogodowych jak deszcze, burze czy nawet śnieg. Ponad to ta technologia izoluje dwa różne potencjały napięcia. Jest to idealne rozwiązanie na terenach, gdzie często występują wyładowania elektryczne.

Internet światłowodowy? Tylko u sprawdzonego operatora

Internet światłowodowy oferowany jest przez wielu dostawców, jednak może się on różnić parametrami. Oferta Fiberlink jest skierowana do osób, które chcą cieszyć się pełnią zalet tego medium bez ograniczeń. Prędkość pobierania nawet do 940 Mb/s w najnowszej ofercie 1 GIGA to osiągi, które gwarantują radość korzystania z sieci i maksymalne wykorzystanie potencjału światłowodu. Internet światłowodowy od Fiberlink to cyfrowa jakość obrazu i dźwięku, a także bezkonkurencyjna odporność na zakłócenia. Z oferty tego operatora mogą skorzystać także firmy, gwarantując sobie stabilne łącze symetryczne, czyli takie, które ma taką samą prędkość wysyłania i pobierania danych.

Masz pytania? Napisz do nas