Etapy budowy nowej sieci Fiberlink

Pragniemy podzielić się z Państwem tym, jak przebiega budowa nowej szybkiej sieci Fiberlink. Jesteśmy już silnym graczem w Małopolsce, a dopiero nabieramy prędkości – tak samo, jak nasz światłowód!

Od pomysłu do efektu – tak buduje się szybką sieć

Wiele osób ma błędne wyobrażenie na temat tworzenia sieci światłowodowych. Wydaje się to być przecież bardzo proste – dodajemy trochę więcej kabla do istniejącej infrastruktury i wszystko działa. Nic bardziej mylnego! To skomplikowany proces, wokół którego narosło wiele mitów. Czujemy się w obowiązku wyjaśnić kilka niezwykle istotnych kwestii. To także szansa dla Państwa, by lepiej zrozumieć, w jaki sposób działamy i dlaczego warto korzystać z naszych usług. Krok po kroku budujemy odpowiednią infrastrukturę sieciową, która pozwoli Państwu na korzystanie z nowego wymiaru rozrywki i zanurzanie się w wirtualnej rzeczywistości z zawrotną wprost prędkością.

Planowanie – od tego zaczyna się każdy poważny projekt

Przed wytyczeniem konkretnych planów i określeniem, gdzie dokładnie przebiegać będą kable światłowodowe, musimy wykonać dokładną analizę terenu. Konieczne jest więc sprawdzenie wielu kwestii. Po kolei — w jaki sposób rozmieszczona jest lokalna infrastruktura? Czy jest wystarczająca liczba słupów, na których możemy powiesić swoje kable? Czy nie są zbyt daleko od siebie rozmieszczone? Czy na drodze, przy której ma być poprowadzony światłowód, nie ma żadnych przeszkód, np. w postaci wysokich drzew?

Gdy zebraliśmy już te dane, możemy spróbować uzgodnić trasę przeprowadzenia kabla światłowodowego z odpowiednimi instytucjami, uzyskać techniczne możliwości oraz wykonać projekty dla urzędów.

Rozprowadzenie światłowodu – coraz bliżej zapewnienia zawrotnej prędkości internetu w Państwa domach

Na tym etapie nasi technicy montują na wyznaczonej trasie kabel światłowodowy na słupach. Niestety, to jeszcze nie oznacza, że możliwe są przyłącza bezpośrednio do Klientów. Mamy do czynienia z kablem magistralnym, który bez odpowiedniej modyfikacji nie ma możliwości rozdzielenia sygnału do kilku domów. To taki stan „surowy”. Dalsze kroki to już końcówka naszej pracy. Najtrudniejsze za nami!

Kolej na spawanie muf i przygotowanie sygnałów dla poszczególnych Klientów

Abyśmy mogli świadczyć nasze usługi wielu Klientom, jednocześnie czerpiąc sygnał z jednego kabla światłowodowego, konieczne jest rozdzielenie jednego sygnału na kilka. W tym celu montuje się przy słupach tak zwane mufy, do których można podpiąć wielu Klientów– w zależności od pojemności mufy od jednego do nawet kilkunastu. Jeśli w danej mufie wszystkie miejsca mamy „zajęte”, musimy odpowiednio zmodernizować nawet kilka z nich, aby umożliwić instalację z konkretnego egzemplarza. W skrajnych przypadkach instalujemy także kolejne punkty dostępowe. Ten proces może być czasochłonny– wszystko zależy od liczby muf na „trasie” danego światłowodu.

Krok ostatni. Efekt – zadowolenie naszych klientów

Po całej tej trudnej procedurze przychodzi wreszcie czas na udostępnienie Internetu naszym klientom. Solidnie wykonana dla Państwa praca daje nam wiele satysfakcji i radości. Możliwość podpięcia się do naszej sieci to gwarancja nawet 900 Mb/s – zawrotnej prędkości łącza, która zarezerwowana jest dla najszybszych dostawców na rynku. Dzięki staranności i doświadczeniu w montażu sieci jesteśmy gotowi do ekspansji na kolejne miasta.

Zachęcamy do tego, by zapoznać się z aktualnym zasięgiem sieci Fiberlink. To pozwoli Państwu na skorzystanie z naszego łącza, które wyróżnia się znakomitymi parametrami i konkurencyjnymi cenami. Dzięki detalicznemu montażowi i doświadczeniu techników jesteśmy w stanie oferować wyjątkowo stabilne i wydajne rozwiązania.

Masz pytania? Napisz do nas