Jaki internet dla studenta?

Każdy z nas ma nieco inne wymagania co do swojego łącza. Co jednak z tymi, którzy czerpią z nowoczesnych technologii całymi garściami i właśnie sieć traktują jako swoje miejsce na świecie? Przekonajmy się, jaki internet dla studenta wybrać i na co konkretnie zwrócić uwagę.

Po pierwsze — studia to czas na pracę i rozwój, ale na tym się nie kończy

Media XXI wieku skupiają się na obrazie – czy to fotografii, czy filmie, czy grafice pokazującej dane naukowe. Bywa to jednak problematyczne – przede wszystkim dla łącza. Takie informacje „ważą” krocie bajtów. A im więcej one ważą, tym dłużej zajmuje ich przesłanie. Od razu widać tutaj poważny problem – internet LTE może nie poradzić sobie z koniecznością przesyłania wielu gigabajtów dziennie, a takie pakiety zawsze mają pewne ograniczenia.

Ich przekroczenie wiąże się ze zwolnieniem sieci do minimalnych wartości, od której uciec można jedynie dokupując kolejny pakiet — licząc, że ten już naprawdę będzie ostatni… dlatego dla studenta znakomicie nada się internet domowy – przeważnie w pakiecie dla jednej osoby.

Nie tylko rozrywka — studia zdalne i zajęcia online

W 2020 roku większość uczelni realizuje zajęcia zdalnie lub poprzez tryb hybrydowy. Oznacza to, że często musimy być uważni w trakcie wykładu czy zwykłych zajęć online. Jeśli nasze łącze nie oferuje odpowiedniej stabilności, może się okazać, że nie wywiązujemy się odpowiednio z naszych obowiązków. Poza tym nierzadko musimy przesyłać wysokoobjętościowe projekty, które z pewnością stanowią obciążenie dla naszego łącza. Dlatego lepiej skorzystać z pewnego środka — internetu światłowodowego. To technologia niezawodna, która pozwala na błyskawiczną wymianę informacji. Z takimi możliwościami możesz spokojnie realizować tok nauki i nie martwić się o to, że cokolwiek stanie Ci na przeszkodzie.

No i oczywiście — gry, seriale i wszelka rozrywka

Nie można mówić o internecie dla studentów bez wspominania o rozrywce. Łącze musi oferować niskie opóźnienie – nikt nie lubi długo wczytujących się filmów, zacinających się streamów z ciekawych wydarzeń czy pingu w grach komputerowych. Tutaj znowu warto zwrócić uwagę na internet światłowodowy. Dzięki wysokiej przepustowości łącza i niskim opóźnieniom odkryjesz zupełnie nowy komfort funkcjonowania w sieci. Już po pierwszym tygodniu użytkowania światłowodu zauważysz drastyczną różnicę między nim a innymi standardami łączności.

Jaki internet dla studenta? Przegląd pakietów Fiberlink

W ofercie Fiberlink dostępne są trzy przyjazne cenowo pakiety internetu. To kolejny, ostatni już ważny aspekt – cena musi odpowiadać budżetowi zwykłego studenta. Przyjrzyjmy się więc trzem atrakcyjnym propozycjom:

Pakiet 1 – Fiber 150 – 54,00 złote miesięcznie

Jest to propozycja dla niezbyt wymagających studentów. Jeśli zależy Ci na optymalnej prędkości w grach sieciowych, dobrej jakości i szybko wczytujących się filmach, a także sporych możliwościach w niskiej cenie – to propozycja dla ciebie.

Pakiet 2 – Super Fiber 400 – 69,00 złotych miesięcznie

To propozycja dla średnio-zaawansowanych. Jeśli wiesz, że potrzebujesz światłowodu z wysokiej półki, ale nie chcesz decydować się na absolutnie topowe rozwiązanie – to idealny kompromis. 400 Mb/s to ogromna przepustowość – pozwoli Ci na błyskawiczne ściąganie wszystkiego, czego potrzebujesz.

Pakiet 3 – Ultra Fiber – 89,00 złotych miesięcznie

Najciekawszy pakiet – aż 900 Mb/s to szybkość łącza, jakiej potrzebują najbardziej wymagający studenci. Jeśli pracujesz na ogromnych plikach, montujesz filmy, tworzysz projekty 3D – to jeden z niewielu pakietów na rynku, który pozwoli Ci na sprawną, komfortową i efektywną pracę.

Aby zamówić nasze usługi, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta pod numerem: 12 444 50 00.

Masz pytania? Napisz do nas