internet do pracy zdalnej

Internet do pracy zdalnej – jaką prędkość wybrać?

Model pracy zdalnej lub hybrydowej staje się coraz popularniejszy. W związku z tym wielu pracowników, którzy do tej pory pracowali wyłącznie z biura, będzie musiało nauczyć się wykonywać swoje obowiązki w domu. Wiąże się to również z przystosowaniem otoczenia, np. wyborem odpowiedniego i wydajnego internetu. Jaka prędkość łącza do pracy zdalnej będzie odpowiednia? Sprawdźmy!

Praca zdalna – wydajne wykonywanie obowiązków z domu

Home office jest charakterystycznym trybem pracy dla wielu branż. Mowa tutaj m.in. o programistach, bankowcach, finansistach, copywriterach, grafikach czy osobach z branży turystycznej. Taki model pracy ma swoje plusy i minusy, wszystko tak naprawdę zależy od preferencji danej osoby. Jeden pracownik będzie bardzo zadowolony z takiego rozwiązania, natomiast inna osoba stwierdzi, że to rozwiązanie zupełnie nie dla niej, ponieważ nie jest w stanie skupić się odpowiednio we własnym domu. Aby móc pracować zdalnie, należy również posiadać dobry sprzęt – komputer i akcesoria, które umożliwią rozmowy online, np. słuchawki, kamerę czy mikrofon. Niezwykle przydatne jest również wygodne biurko i dopasowane do danej sylwetki krzesło. Praca w trybie home office nie byłaby jednak możliwa bez dostępu do internetu. To właśnie łącze pozwala na wykonywanie przypisanych do danej osoby zadań czy prowadzenie wideokonferencji.

Jaki internet będzie dobry do pracy zdalnej?

Nie da się jednoznacznie określić, jaka prędkość internetu będzie odpowiednia do pracy zdalnej. Wszystko zależy od jej charakteru, specyfiki oraz wymagań, jakie stawia zarówno przed pracownikiem, jak i siecią. Uznaje się, że podstawowymi parametrami są 100 Mb/s downloadu oraz 20 Mb/s uploadu. Im dana praca jest bardziej wymagająca, tym wartości te trzeba będzie podwajać lub potrajać.

Co więcej, wykonywanie pracy zdalnej różni się od standardowego przeglądania sieci, oglądania filmów czy słuchania muzyki. Tryb home office charakteryzuje się tym, że wymaga on zarówno szybkiego pobierania danych, jak i wysyłania danych. Wiąże się to z tym, że pracownicy nie tylko pobierają masę materiałów, lecz także przesyłają je z powrotem. Dobrego łącza wymagają także wideorozmowy. Aby nie dochodziło do zakłóceń czy zrywania połączenia, niezbędne jest wysokiej jakości połączenie. Jeśli jednak potrzebujesz wysyłać bardzo duże pliki, a nasza standardowa oferta nie jest dla Ciebie wystarczająca, możesz skorzystać z usługi 2x Upload, dzięki której zwiększysz dwukrotnie prędkość wysyłania w swoim pakiecie.

Internet do pracy zdalnej w Fiberlink

Jeśli szukasz dobrego internetu do pracy zdalnej, zwróć uwagę na ofertę Fiberlink, a w szczególności na naszą propozycję internetu światłowodowego. Ten typ łącza charakteryzuje się niezawodnością w każdych warunkach, niezależnie od tego, czy za oknem szaleje wichura, pada mocny deszcz, czy tego jest burza – światłowód gwarantuje najlepsze działanie o każdej porze dnia i nocy. To jednak jeszcze nie wszystko. Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą, możesz zdecydować się na kilka pakietów, które idealnie dopasujesz do potrzeb nie tylko swoich, ale także pozostałych domowników.

Pierwszą opcją jest oferta Fiber400. Obejmuje ona internet o prędkości 400 Mb/s pobierania i 40 Mb/s wysyłania. Jest to dobra propozycja, jednak możesz zdecydować się na o wiele lepszą. Drugi pakiet warty rozważenia to SuperFiber 700, w którego skład wchodzi 700 Mb/s downloadu i 70 Mb/s uploadu. W tym przypadku możesz liczyć na bardzo dobrą jakość wideorozmów. Jednak, jeśli Twoja praca opiera się głównie na rozmowach online, zdecydowanie najlepsza będzie oferta UltraFiber 1 GIGA, w której mamy 940 Mb/s downloadu i aż 100 Mb/s uploadu. To najlepsza opcja dla pracowników zdalnych, gamerów, streamerów oraz każdego, kto potrzebuje najwyższej jakości rozwiązań.

Masz pytania? Napisz do nas