Korzystne pakiety internet i telewizja – jak zaoszczędzić bez straty na jakości?

Pakiety internetu i telewizji należą do najbardziej popularnych ofert, które wybieramy do domu. Operatorzy zapewniają połączenie tych dwóch usług jako najbardziej korzystne rozwiązanie. Mało kto wie jednak, że na tego typu pakietach można jeszcze dodatkowo zaoszczędzić. Z tego artykułu dowiesz się, jak nie przepłacać za internet i telewizję.

Zmień swojego operatora internetu i telewizji

Pierwszym i najbardziej oczywistym rozwiązaniem jest odpowiedni wybór operatora, u którego zamawiamy usługi. To, czy dana oferta będzie dla Ciebie korzystna, zależy od wielu czynników. Zmiana operatora jest opłacalna po zakończeniu aktualnej umowy, gdy jest to umowa terminowa. Przy wcześniejszej zmianie w regulaminie jest zazwyczaj informacja o karze umownej, co niweczy opłacalność przechodzenia do innej firmy. Przy umowach bezterminowych takiej zmiany można dokonać zazwyczaj w dowolnym momencie, z zachowaniem zwartego w umowie okresu wypowiedzenia. Sprawdź więc najpierw, jaki rodzaj umowy masz obecnie.

Wybierz odpowiedni pakiet internetu

W przypadku internetu kluczowa jest jego prędkość. Warto zwrócić uwagę nie tylko na szybkość pobierania (download), ale również na wysyłanie (upload). W większości przypadków tylko ta pierwsza wartość będzie podkreślona w ofercie. Jednakże prędkość wysyłania również wpływa na komfort naszego korzystania z internetu, ponieważ od niej zależy np. jak szybko przesyłają się nasze załączniki lub zdjęcia. Cena oferty może zależeć też od rodzaju połączenia np. światłowód czy droga radiowa, a także ewentualnych ograniczeń dostępnego transferu. Jeżeli Internet wykorzystujemy tylko do przeglądania stron, bardzo szybkie łącze nie jest konieczne.

Zastanów się nad pakietem telewizyjnym

Jeśli oglądasz głównie podstawowe kanały, możesz sporo zaoszczędzić wybierając najbardziej bazowe pakiety. Obecnie nawet w nich znajdziesz dużo kanałów w jakości HD. Więcej możliwości pojawia się dopiero przy szerszych opcjach. Optymalnym rozwiązaniem jest sytuacja, gdy wszystkie kanały, których potrzebujesz, są zawarte w pakiecie. Sprawdź więc, co każda firma ma w ofercie.

Operatorzy bardzo często oferują również dodatkowe pakiety zawierające tylko kilka kanałów. Są one przeznaczone specjalnie dla osób, których interesuje dany rodzaj rozrywki. Są to zazwyczaj zestawy kilku programów o podobnej tematyce, np. filmowych lub sportowych. Cena pakietu nie jest wysoka, a Ty możesz cieszyć się Twoimi ulubionymi kanałami bez ograniczeń.

Połącz dwa pakiety w jeden

Jeżeli zdecydowałeś się już na konkretną ofertę internetu oraz telewizji, najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie wybór pakietu łączącego obie usługi. Takie rozwiązanie jest dużo tańsze niż dwa oddzielne produkty od rożnych operatorów. Jest to również wygoda przy opłacaniu rachunków, ponieważ płatności dokonujemy tylko w jednym miejscu.

Wybierając pakiety droższe, np. super szybki internet oraz bogaty program telewizji, możemy liczyć na dużo większe upusty niż w przypadku planów podstawowych. Czasami operator w prezencie zaoferuje nam również dodatkowe kanały filmowe. Podpisując umowę z dostawcą telewizji i internetu, ważny jest również okres zobowiązania. Umowa na 3 lata jest zazwyczaj opcją najkorzystniejszą. Nie powinniśmy bać się tak długotrwałego zobowiązania, ponieważ jeżeli nasz obecny pakiet okaże się niewystarczający, będziemy mieli możliwość przejścia na wyższy abonament w trakcie trwania umowy.

Zostań stałym klientem

Najłatwiejszym sposobem na uzyskanie korzystnego pakietu internetu i telewizji u obecnego operatora jest przedłużenie umowy. Oferta, którą otrzymujemy przed końcem okresu zobowiązania jest zwykle bardzo korzystna i może obejmować atrakcyjne zniżki lub gratisy. Sieci organizują również często promocje przeznaczone wyłącznie dla klientów, którym niedługo wygaśnie umowa. Właśnie z tego powodu przedłużeniem oferty możesz zainteresować się nawet kilka miesięcy wcześniej.

Warto również śledzić wiadomości, jakie przesyła do nas sieć. Maile od operatora mogą zawierać informacje o dostępnych promocjach oraz specjalnych rabatach. Zazwyczaj zniżki są ograniczone czasowo i aby z nich skorzystać ważne jest przedłużenie umowy w konkretnym dniu, tygodniu lub miesiącu.

Masz pytania? Napisz do nas