Jak zablokować konkretne witryny w internecie?

W przypadku chęci zwiększenia naszego bezpieczeństwa, a także zapewnienia ochrony w sieci chociażby swoim dzieciom możemy skorzystać z opcji zablokowania konkretnych witryn w internecie. Dzięki temu można je uchronić przed oglądaniem niewłaściwych treści przede wszystkim ze względu na ich wiek. Z drugiej strony z tej opcji chętnie korzysta również część pracodawców. Dzięki temu mogą utrudnić dostęp do pochłaniających czas stron z rozrywką będących kuszącą alternatywą dla wypełniania swoich obowiązków.

Możliwość zastosowania specjalnych wtyczek

Opcją przystosowania naszej przeglądarki do blokowania witryn w internecie jest możliwość wykorzystania w tym celu specjalnej wtyczki. Jej obsługa jest bardzo prosta, a do takich należy chociażby Block Site, która przede wszystkim jest dedykowana do użytkowania w przypadku Google Chrome. Wówczas możliwe jest wprowadzenie konkretnych adresów witryn, które mają być blokowane, a następnie zatwierdzenie działań, również z wykorzystaniem hasła. Obecnie można z niej korzystać też w innych przeglądarkach.

Wykorzystywanie dedykowanych rozwiązań

W przypadku przedsiębiorstw, które chcą sprawdzać jakość pracy swoich pracowników i to, czy nie poświęcają oni zbyt wiele czasu na korzystanie chociażby z mediów społecznościowych w trakcie pracy, możliwe jest skorzystanie z dedykowanych narzędzi do blokowania witryn internetowych, z których niektóre dostępne są w wersjach darmowych, inne posiadają opcje płatne. Należą do nich przykładowo takie programy, jak Cold Turkey, Self Control czy Stay Focusd.

 

Masz pytania? Napisz do nas