Jaką przewagę ma telefonia światłowodowa nad komórkową?

Dziś, w dobie zaawansowanego rozwoju technologii i postępującej cyfryzacji,  telefon  jest jednym z najbardziej powszechnie używanych urządzeń. Największą popularnością cieszą się urządzenia komórkowe, które już dawno przestały służyć tylko dzwonieniu. Nie oznacza to jednak wcale, że telefony stacjonarne odchodzą w niebyt. Rozwój technologii wpływa także na zmiany w obszarze telefonii stacjonarnej. Jedyną z najważniejszych, jakie pojawiły się w ostatnich latach, jest wprowadzenie telefonii światłowodowej. Jakie są jej najważniejsze atuty i  czy może ona mieć przewagę nad telefonią komórkową?

Czym jest telefonia światłowodowa?

Czym właściwie jest telefonia światłowodowa? Być może niektórym z nas pojęcie światłowodu kojarzy się wyłącznie z  połączeniem internetowym. Jest to oczywiście skojarzenie jak najbardziej słuszne, jednak zdecydowanie niejedyne. Światłowód jest bowiem nowoczesną technologią, która umożliwia nie tylko stworzenie szybkiego i pewnego połączenia z internetem, ale również na wykonywanie oraz odbieranie stabilnych połączeń telefonicznych.

Światłowód to innowacyjny rodzaj łącza, które zostało stworzone z włókien przenoszących wiązki światła. Każdy kabel światłowodowy to kilkadziesiąt takich właśnie włókien o niezwykle pożądanych, otwierających przed nami nowe możliwości właściwościach. Włókna światłowodowe są niezwykle cienkie, a zarazem bardzo trwałe i odporne.

Telefonia światłowodowa – najważniejsze zalety

Telefonia światłowodowa to nowoczesne rozwiązanie, które bardzo szybko zyskuje na popularności. Nie bez powodu ta innowacyjna alternatywa dla telefonii komórkowej cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem, charakteryzuje się ona bowiem szeregiem cennych walorów.

Przede wszystkim ogromną przewagą telefonii światłowodowej jest znakomita  jakość połączeń oraz stabilność każdego połączenia. Światłowód to rozwiązanie, które gwarantuje brak  problemów z zasięgiem, które niestety od czasu do czasu przytrafiają się użytkownikom telefonów komórkowych. Telefonia światłowodowa szczególnie dobrze sprawdzi się w miejscach,  gdzie mimo tak powszechnego i postępującego rozwoju technologii wciąż zdarzają się tak zwane dziury w zasięgu.

Warto podkreślić, że telefonia światłowodowa jest odporna na wszelkiego rodzaju zawirowania pogodowe. Niekorzystne warunki atmosferyczne, intensywne opady czy burze nierzadko wpływają negatywnie na poziom sygnału. Użytkownicy telefonii światłowodowej nie muszą mierzyć się z takimi problemami.

Stałe połączenie i prosta obsługa

Stacjonarny telefon w telefonii światłowodowej to idealne rozwiązanie dla osób starszych. Nie tylko bowiem stanowi gwarancję stałego i pewnego połączenia, ale także jest znacznie prostszy w obsłudze niż nowoczesne, nierzadko skomplikowane dla seniorów smartfony . Telefon stacjonarny to urządzenie pozbawione dodatkowych funkcji, skomplikowanych przycisków i skrótów klawiszowych, co stanowi ogromne ułatwienie dla osób starszych.

Dla osób starszych telefon stacjonarny w technologii światłowodowej jest więc gwarancją prostoty, stabilności i bezpieczeństwa.  Warto podkreślić, że telefonia światłowodowa świetnie sprawdzi się także w biznesie.  Dla osób prowadzących firmę będzie możliwością utrzymania stałego kontaktu z Klientem, niezależnie od położenia biura, grubości murów czy warunków atmosferycznych.

Masz pytania? Napisz do nas