Nowoczesna telefonia stacjonarna i jej najważniejsze zalety

Trudno dziś znaleźć osobę, która nie posiada i nie posługuje się jakimkolwiek telefonem. Każdy z nas ma co najmniej jedno, niekiedy nawet kilka takich urządzeń. W ciągu ostatnich lat ogromną popularność zyskały telefony komórkowe, podczas gdy te istniejące już wcześniej – stacjonarne – powoli odchodziły do lamusa. Dziś jednak telefonia stacjonarna przeżywa swego rodzaju renesans, a tradycyjne telefony ponownie coraz chętniej używane są zarówno w przestrzeni domowej, jak i firmowej. Co wyróżnia nowoczesną telefonię stacjonarną i jakie są jej najważniejsze zalety?

Telefonia stacjonarna dziś

Telefonia stacjonarna to dziś rozwinięta i szybko zyskująca na popularności gałąź technologii. Nie jest to już ten sam system, którego używano kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Obecnie bowiem telefonia stacjonarna oparta jest na nowoczesnej łączności światłowodowej, zapewniającej wyjątkową stabilność i pewność połączenia. Także i same urządzenia stacjonarne zdecydowanie różnią się od telefonów, które niemal każdy z nas pamięta z młodości czy dzieciństwa. Są to nowoczesne i intuicyjne sprzęty, łatwe w obsłudze i wyposażone w innowacyjne i praktyczne funkcje.

Światłowodowa telefonia stacjonarna

Być może większości z nas światłowód kojarzy się wyłącznie z połączeniem internetowym, jednak technologia ta pozwala również na stabilne połączenia telefoniczne, także stacjonarne. Światłowód to na chwilę obecną najnowocześniejsza i najszybsza technologia, dzięki której możliwe jest szybkie i pewne przesyłanie oraz odbieranie danych, jak i prowadzenie rozmów telefonicznych bez obaw o braki w zasięgu.

Łącze światłowodowe wykonane jest ze specjalnych włókien przenoszących światło. W każdym ze światłowodowych kabli znajdują się dziesiątki tego rodzaju włókien, które charakteryzują się szczególnie cienką budową, ale także właściwościami, pozwalającymi na skuteczny przesył informacji. Rdzeń światłowodu to element kabla światłowodowego, który wykonany może być z plastiku, szkła, jak i kilku innych tworzyw o szczególnych właściwościach. W połączeniu z odpowiednim materiałem modulowana fala świetlna transmituje dane z pomocą inicjującego cały proces lasera lub diody LED.

Światłowodowy telefon stacjonarny – zalety

Wiemy już, że światłowód to technologia nowoczesna i niezawodna, zarówno jeśli chodzi o połączenia internetowe, jak i telefoniczne. Co jeszcze sprawia, że po stacjonarną telefonię światłowodową coraz chętniej sięgają zarówno klienci prywatni, jak i biznesowi? Przede wszystkim jest to stabilność połączenia, a co za tym idzie – gwarancja ciągłości komunikacji. To z kolei atut, który w sposób szczególny cenią sobie osoby korzystające z telefonu stacjonarnego przede wszystkim w celach zawodowych. Stabilne łącze, umożliwiające pewny, ciągły kontakt z klientem czy kontrahentem, to istotny filar, budujący profesjonalny obraz marki. Światłowodowa telefonia stacjonarna doskonale sprawdza się więc we wszelkiego rodzaju biurach, ale również w przypadku prowadzenia swojego biznesu z domu.

Inną istotną zaletą telefonów stacjonarnych jest brak występujących w ich przypadku problemów z zasięgiem. Telefony komórkowe pozwalają nam na porozumiewanie się z bliskimi czy klientami zarówno w domu, jak i poza nim, jednak w dalszym ciągu zdarza się, że podczas rozmowy wpadniemy w tak zwany obszar „bez zasięgu”, a nasza konwersacja zakończy się gwałtownie i bez naszej ingerencji. Tego typu sytuacje najczęściej zdarzają się w małych miejscowościach i wsiach, położonych w dużej odległości od dużych miast, i to właśnie mieszkańcy tych miejsc coraz chętniej wracają do telefonów stacjonarnych, które pod tym względem pozostają niezawodne.

Warto także pamiętać, że niektórzy operatorzy – jak Fiberlink – oferują swoim klientom możliwość korzystania z praktycznego i intuicyjnego panelu online. Dzięki niemu możliwe jest bieżące sprawdzanie billingów i innych, istotnych informacji bez konieczności wychodzenia z domu czy dzwonienia do biura obsługi. Sprawdź naszą aktualną ofertę telefonii światłowodowej.

Masz pytania? Napisz do nas