Jakie są najbardziej przydatne funkcje nowoczesnych telewizorów? Sprawdź!

Chociaż wśród najmłodszych pokoleń internet jest dominującym medium, wciąż w wielu polskich domach to telewizja jest głównym środkiem rozrywki. Najczęściej telewizor znajduje się w salonie, gdzie korzystają z niego wszyscy domownicy. Nowoczesne odbiorniki nie przypominają kineskopowych urządzeń, które znaliśmy przed laty. Mogą umożliwić nam szereg przydatnych funkcji, między innymi dostęp do platform streamingowych. Jakie są najlepsze funkcje nowoczesnych telewizorów?

Telewizja światłowodowa – wysoka jakość w każdych warunkach

Powszechnym problemem z oglądaniem telewizji przez lata były zakłócenia związane z działaniem czynników atmosferycznych, takich jak silne wiatry czy burze, które zakłócały sygnał telewizyjny. Dziś coraz powszechniejsza staje się telewizja światłowodowa. Innowacyjna technologia oferowana przez Fiberlink umożliwia oglądanie telewizji wysokiej jakości w każdych warunkach. Dzięki temu można cieszyć się idealnym obrazem nawet w jesienne, deszczowe wieczory.

Łączenie telewizora z telefonem i z internetem

Ważną funkcją dostępną w nowoczesnych telewizorach jest możliwość połączenia telefonu z telewizorem. Współcześnie niemal każdy z nas ma smartfon, który stanowi prawdziwe centrum dowodzenia. Nowoczesne telewizory pozwalają nam na udostępnienie wielu opcji rozrywki z niewielkiego ekranu telefonu na telewizor, co umożliwia poszerzenie możliwości związanych z działaniem różnych aplikacji.

Najłatwiej połączyć telefon z telewizorem za pomocą specjalnego kabla HDMI, dzięki czemu można w prosty sposób uzyskać doskonały przepływ informacji między tymi dwoma urządzeniami. To szczególnie przydatna opcja dla graczy, ponieważ połączenie urządzeń za pomocą kabla HDMI umożliwia uzyskanie stabilnego sygnału zapewniającego wygodne korzystanie z gier wideo na telewizorze. W przypadku Smart TV możliwe jest też bezprzewodowe łączenie się smartfona ze sprzętem poprzez sieć Wi-Fi. Smart TV dysponuje również szeregiem innych przydatnych opcji. Dzięki dostępowi do sieci bezprzewodowej pozwala na swobodne przeglądanie serwisów internetowych na telewizorze, a także dostęp do licznych serwisów streamingowych.

Przydatne funkcje Toya TV z czterordzeniowych dekoderem

Oferowana przez Fiberlink telewizja światłowodowa TOYA TV cechuje się nie tylko doskonałą jakością dźwięku i obrazu bez względu na warunki atmosferyczne, ale również innymi udogodnieniami niezbędnymi w nowoczesnych telewizorach. Oferta obejmuje między innymi dostęp do ponad 180 różnorodnych kanałów podzielonych na trzy pakiety podstawowe.

W ramach TOYA TV dostępny jest czterordzeniowy dekoder wysokiej jakości, który umożliwia nam korzystanie z licznych opcji. Należy do nich między innymi nagrywanie programów, które jest umożliwione przy podłączeniu pendrive lub dysku zewnętrznego. Dzięki temu odłożenie ulubionego odcinka serialu na później czy nagranie meczu, który jest wyświetlany podczas naszej nieobecności w domu, to żaden problem.

Kolejną bardzo ważną w nowoczesnym telewizorze funkcją jest możliwość ustawienia kontroli rodzicielskiej. Bezpieczeństwo najmłodszych jest ważne, a we współczesnym świecie z szerokim dostępem do informacji należy szczególnie o to zadbać. Kontrola rodzicielska w TOYA TV polega na możliwości ustawienia kodu PIN dla wybranych programów. Co więcej, dekoder ma także przewijarkę kanałów z możliwością włączania stopklatki.

Kolejną przydatną funkcją nowoczesnej telewizji TOYA TV jest również możliwość włączenia usługi Multiroom, która pozwala na oglądanie telewizji na dodatkowym telewizorze, umieszczonym np. w sypialni czy pokoju dziecięcym. Można wybrać też inne ciekawe usługi i kanały specjalne, takie jak HBO GO czy FilmBox. Nowoczesna telewizja powinna umożliwiać nam oglądanie dokładnie tego, na co w danej chwili mamy ochotę.

Masz pytania? Napisz do nas