Najlepszy internet do nauki

Z racji pandemii uczniowie i studenci nie uczęszczali na zajęcia w szkołach i uczelniach. Odbywały się one za pośrednictwem e-lekcji. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo powrócą oni do szkół i na uczelnie. Nie oznacza to jednak, że internet przestanie nam być potrzebny. Dlaczego? Jaki internet do nauki wybrać najlepiej?

Nauka zdalna to nie jedyna sytuacja, w której przydaje się internet do nauki

Internet do nauki to podstawa dla współczesnych uczniów i studentów. W czasie pandemii koronawirusa, kiedy to placówki szkolne i uczelnie wyższe były zamknięte, przez wiele miesięcy zajęcia odbywały się zdalnie, za pośrednictwem aplikacji takich jak Skype, Zoom czy Microsoft Teams. W tym czasie wielu uczniów, studentów, a także rodziców przekonało się o tym, jak ważny jest dostęp do szybkiego internetu w domu, który umożliwi nie tylko wygodne surfowanie po sieci, ale też korzystanie przez kilkoro domowników naraz z aplikacji w celu nauki lub pracy.

Pomimo tego, że uczniowie w nadchodzącym roku szkolnym prawdopodobnie wrócą do szkół, internet okazuje się być wciąż bardzo istotnym elementem współczesnej edukacji. Dlaczego? Ponieważ sieć internetowa daje młodym ludziom wiele interesujących możliwości edukacyjnych, co rozwinęło się jeszcze bardziej w czasie lockdownu. W internecie dostępnych jest wiele przydatnych do nauki materiałów, w tym grafiki, książki i artykuły w wersji elektronicznej, filmy i interaktywne gry wspomagające zdobywanie wiedzy. Tego typu narzędzia to doskonałe uzupełnienie szkolnej nauki.

Niekiedy dzieci i młodzież korzystają z nich samodzielnie i z własnej inicjatywy. W wielu przypadkach materiały dydaktyczne online są też częścią obowiązkowych zadań, które są wyznaczone uczniom przez nauczycieli. Co więcej, po pandemii wiele szkół językowych i innych miejsc oferujących zdalne zajęcia dodatkowe prawdopodobnie nie zrezygnuje z tej formy – będą dostępne zarówno w formie stacjonarnej, jak i zdalnej, więc wciąż popularnymi aplikacjami do nauki pozostaną komunikatory umożliwiające prowadzenie zdalnych zajęć.

Czym powinien cechować się idealny internet do nauki?

Internet do nauki, który spełni oczekiwania uczniów i umożliwi zarówno oglądanie filmów, używanie aplikacji do zdalnych zajęć, jak i ściąganie plików z PDF-ami czy nagrań, musi cechować się kilkoma ważnymi czynnikami. Po pierwsze, należy zadbać o to, aby sygnał internetowy był wystarczająco silny w całym mieszkaniu. Warto więc zadbać o odpowiednie połączenie nadajnika (routera) z urządzeniami, które korzystają z internetu – najlepiej w formie kablowej. Kolejnym ważnym aspektem jest zwrócenie uwagi na odpowiednią przepustowość internetu, czyli szybkość, z którą możliwe jest pobieranie plików.

Do nauki, podczas której często ściąga się pliki PDF czy nagrania, warto postawić na internet światłowodowy, który charakteryzuje się wysoką przepustowością – nawet na poziomie 900 Mb/s. Tego typu internet doskonale nadaje się do nauki również dlatego, że pozwala nie tylko na ściąganie plików, ale również wysyłanie ich w szybkim tempie. Światłowód to doskonała alternatywa dla klasycznego internetu dla osób uczących się zdalnie, jak i dla tych, które będą używać internetu do nauki po powrocie do szkolnej ławki.

Ile zapłacimy za idealny internet do nauki?

W FiberLink można znaleźć różne pakiety internetowe, które doskonale sprawdzą się do nauki. Dla studenta wynajmującego mieszkanie samodzielnie dobrym wyborem może okazać się pakiet Fiber 150/15, który kosztuje niewiele – jest dostępny już od 54 zł miesięcznie, a umożliwia sprawne korzystanie z internetu. Natomiast dla rodziny, w której uczy się kilkoro dzieci i wszystkie mogą potrzebować komputera do nauki zdalnej albo wspomagania nauki stacjonarnej, najlepiej wybrać duży pakiet UltraFiber 900/50, który umożliwia przepustowość 900 Mb/s przy ściąganiu i 50 Mb/s przy umieszczaniu treści w internecie w cenie 89 zł miesięcznie. To niewielka cena za komfortowy dostęp do internetu usprawniającego proces zdobywania wiedzy przez ucznia! Aby zamówić usługi skorzystaj z Konfiguratora.

Masz pytania? Napisz do nas