Kanały telewizyjne dla fanów motoryzacji

Pasji motoryzacyjnej można oddawać się na wiele różnych sposobów. Niektórzy z fanów czterech kółek zdecydowanie najlepiej relaksują się podczas majsterkowania w swoim wozie. Inni natomiast czerpią przyjemność z samej jazdy. Prawdziwą gratką dla amatorów samochodowego świata są także ciekawe programy motoryzacyjne. O jakich tego rodzaju programach powinien wiedzieć każdy, prawdziwy motofan? Podpowiadamy!

Najpopularniejsze kanały motoryzacyjne

Fani czterech kółek znajdą w ofercie telewizyjnej kilka ciekawych kanałów motoryzacyjnych, których program obfituje w różnego rodzaju interesujące programy o szeroko pojętej tematyce samochodowej. Należy wymienić tu przede wszystkim najpopularniejszy na chwilę obecną kanał motoryzacyjny w Polsce, czyli TVN Turbo. Jest to kanał należący do stacji TVN, obchodzący w tym roku swoje dwudzieste urodziny. Od 2014 r. natomiast działa w naszym kraju także kanał Motowizja, który atrakcyjnością swojego programu z powodzeniem dorównuje torującemu drogę w branży TVN Turbo. Motowizja to stacja, gdzie znaleźć można ciekawe programy dotyczące motoryzacji, ale także relacje z wyścigów samochodowych.

Programy dla motofanów

Na kanałach o tematyce samochodowej znaleźć można wiele atrakcyjnych programów, które z pewnością zaciekawią motofanów.

Doskonałym tego przykładem jest chociażby kultowy już „TopGear”. Za sterami „TopGear” stali między innymi Jeremy Clarkson, James May, Richard Hammond  czy nieco później Matt LeBlanc. Prowadzący omawiają nowinki ze świata motoryzacji, przeprowadzają testy i porównania pojazdów, ale także goszczą u siebie gwiazdy i rozmawiają o ich samochodach. Do dziś wyemitowano już ponad 20 sezonów programu.

Innym tytułem, na który fani motoryzacji zdecydowanie powinni zwrócić uwagę, jest dostępny w programie TVN Turbo „Zakup kontrolowany”. W każdym odcinku prowadzący Adam Kornacki wraz z zaproszonym uczestnikiem testuje interesujące gościa programu auta w wybranym przedziale cenowym.

Jakie jeszcze motoryzacyjne programy telewizyjne powinni znać fani tej dziedziny? Warto zwrócić tu uwagę na program „Klimek kontra Duda” – czyli spotkanie dwóch mistrzów mechaniki samochodowej w pojedynku na samochodowe naprawy, modyfikacje i usprawnienia, czy też program stworzony z myślą o miłośnikach silnikowych jednośladów „Motoślad”. Program prowadzony przez dziennikarza motoryzacyjnego Aleksandra “Ostrego” Ostrowskiego to interesujące i szczere rozmowy na temat motocykli.

Omawiając programy motoryzacyjne oraz szeroko związane z tematyką samochodową, trudno nie wspomnieć o cieszącym się dużą popularnością programie „Ciężarówką przez Stany”. W tym motoryzacyjno-podróżniczym programie Dawid Andres prowadzi widza na wyprawę swoją imponujących rozmiarów maszyną. Na trasie jego ciężarówki znalazły się już między innymi Góry Skaliste, Minnesota czy park Yellowstone.

Kanały ogólne z motoryzacją w programie

Możliwości, jakie fanom motoryzacji daje obecna oferta telewizyjna, nie kończą się bynajmniej na kanałach stricte samochodowych. W programie wielu kanałów ogólnych również można znaleźć bowiem ciekawe programy o tematyce motoryzacyjnej. Doskonałym tego przykładem jest chociażby kanał Discovery Channel, na którym emitowane są  programy takie jak „Fani czterech kółek” czy „Samochody wszech czasów” i „Pogromcy MOTOmitów” – programy emitowane co tydzień, w ramach serii MOTOponiedziałki. Na programy motoryzacyjne można trafić również na kanale TV4. Tam właśnie w każdy piątek fani motoryzacji mogą obejrzeć program V Max, prowadzony przez Macieja Zientarskiego, syna legendy dziennikarstwa motoryzacyjnego, Włodzimierza Zientarskiego.

Znajdź swój ulubiony kanał motoryzacyjny

Jak widać oferta programów motoryzacyjnych jest spora i dość różnorodna. Każdy pasjonat motoryzacji może znaleźć pozycje odpowiadające jego zainteresowaniom. Jeśli natomiast nie masz jeszcze dostępu do swoich ulubionych programów motoryzacyjnych pamiętaj, że zarówno TVN Turbo, jak i Discovery Channel oraz Motowizję znaleźć można w ofercie telewizji światłowodowej od Fiberlink w pakietach Wygodnym i Bogatym.

 

Masz pytania? Napisz do nas