Kanały telewizyjne dla miłośników podróży

Podróżowanie to jedna z najbardziej wyjątkowych pasji, pozwalających jednocześnie odpoczywać, zmieniać perspektywę i stale odkrywać nowe, ciekawe miejsca i zakątki. Niestety jest to również pasja wymagająca nierzadko sporego nakładu finansowego oraz dużej ilości czasu. Miłośnicy podróży pomiędzy swoimi wyprawami mogą więc zaspokoić własną ciekawość oraz podróżniczą niecierpliwość dzięki telewizyjnym kanałom, stworzonym specjalnie dla nich. Które z nich warto odwiedzić? Nasze propozycje znajdziesz poniżej!

Jakie kanały TV dla podróżników?

Wycieczki, podróże, wyprawy – jakkolwiek ich nie nazwiemy, możemy podzielić je na dwie podstawowe kategorie: te w otoczeniu dzikiej przyrody oraz te pozwalające odkryć historie wielkomiejskich dżungli. Zarówno podróżnicy, którzy doceniają obecność dzikiej przyrody, jej piękno i surowy charakter, jak i turyści preferujący krajobrazy miejskie z powodzeniem znajdą coś dla siebie w długiej i różnorodnej liście dostępnych obecnie kanałów TV. W ofercie Fiberlink znaleźć można aż 177 najróżniejszych bazowych kanałów telewizyjnych, które podzielone zostały na 4  pakiety. Co więcej, skorzystać można także z niemal 50 kanałów dodatkowych. Wśród w sumie prawie 230 kanałów telewizyjnych znaleźć można co najmniej kilka ciekawych, typowo podróżniczych pozycji, jak i szereg kanałów o tematyce pokrewnej: przyrodniczej, historycznej, a nawet kulinarnej w ujęciu turystycznym.

Coś dla miłośników przyrody

Na jakie kanały telewizyjne uwagę powinni zwrócić miłośnicy podróży, którzy w sposób szczególny cenią sobie piękno przyrody, a podczas swoich wypraw doceniają możliwość odcięcia się od zawsze pędzącego gdzieś współczesnego świata? Jednym z ich podstawowych wyborów powinien być powszechnie znany i ceniony kanał National Geographic, na którym znaleźć można pasjonujące dokumenty oraz programy. Produkcje te nie tylko pokazują nam piękno, tajemniczość i niezwykłość poszczególnych okazów, miejsc czy regionów świata, ale także skutecznie inspirują i skłaniają do kolejnych wypraw. National Geographic to stacja telewizyjna, która na co dzień współpracuje z cenionymi przyrodnikami, badaczami, ale i uznanymi fotografami dzikiej przyrody. Dzięki temu stacja dostarcza swoim widzom podróżniczo-przyrodniczą rozrywkę na najwyższym poziomie!

Osoby doceniające piękno otaczającego nas świata flory i fauny z pewnością powinni także zainteresować się ofertą kanału BBC Earth. Stacja ta, dzięki niezwykle ciekawym programom tworzonym w nienagannej jakości, dostarcza swoim widzom niezapomnianych wrażeń. Zapewnia zarówno rozrywkę, jak i odpowiednią dawkę ciekawej i inspirującej wiedzy.

Dla szukających śladów historii

Dla osób, które znacznie bardziej od przeczesywania lasów, pustyń i górskich ścieżek wolą przemierzać zabytkowe miejskie dżungle, idealnym wyborem na telewizyjną rozrywkę będzie kanał Polsat Viasat History HD. Stacja ta oferuje bowiem szeroki pakiet programów o tematyce historycznej. Są to programy związane zarówno z historią Polski, jak i wielu zagranicznych regionów. Z programem Polsat Viasat History HD poznasz wyjątkowe historie zabytkowych, tajemniczych miejsc, które następnie będziesz mógł odwiedzić z odpowiednią dawką wiedzy, a co za tym idzie – również znacznie większą świadomością samego zwiedzania. To z kolei pozwoli Ci docenić odwiedzane miejsce w sposób szczególny.

Pasjonaci historii i podróży nie powinni pomijać również kanału History HD, gdzie znajdą wiele ciekawych programów naukowych oraz popularnonaukowych, dotyczących historii naszego kraju oraz świata.

Wszyscy amatorzy podróżowania i odkrywania świata powinni również koniecznie zapamiętać nazwę kanału Travel Channel. Stacja ta jest bowiem liderem wśród wszystkich kanałów podróżniczych, a jej oferta programowa z powodzeniem spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Kanał nadaje swoje programy przez całą dobę w 22 językach. Znaleźć tam można programy typowo podróżnicze, ale także przyrodnicze, historyczne, lifestylowe, a nawet kulinarne.

Masz pytania? Napisz do nas