Multiroom – i każdy ogląda, co chce!

Wspólny wieczór kinowy, rodzinne oglądanie serialu czy ulubionego programu telewizyjnego to jeden ze sposobów wspólnego spędzania czasu. Zdarza się jednak, zwłaszcza w dużych rodzinach, że trudno o jednomyślny wybór oglądanego programu. Co więc zrobić w przypadku, gdy połowa rodziny  chce oglądać coś zupełnie innego niż pozostali? W takiej sytuacji rozwiązaniem może okazać się multiroom.

Czym jest multiroom?

Multiroom to nowoczesna funkcja, która nie bez powodu zyskuje coraz większą popularność wśród użytkowników i posiadaczy więcej niż jednego telewizora czy innego odbiornika. Funkcja ta umożliwia poszczególnym członkom rodziny oglądanie dowolnego programu, filmu czy serialu na swoim odbiorniku. Dzięki usłudze multiroom domownicy mogą niezależnie oglądać swoje ulubione kanały w tym samym czasie.

Jak działa multiroom?

Działanie usługi multiroom opiera się na posiadaniu kilku działających niezależnie od siebie dekoderów czerpiących sygnał telewizyjny z jednego źródła. Sygnał telewizyjny, w przypadku Fiberlink – światłowodowo, dostarczany jest do terminala, który połączony jest następnie z poszczególnymi dekoderami działającymi w ramach usługi multiroom. Każdy z dekoderów działa z jednym telewizorem.

Zalety funkcji multiroom

Podstawową i najbardziej oczywistą zaletą instalacji funkcji multiroom jest oczywiście możliwość niezależnego korzystania z poszczególnych odbiorników. Dzięki niej możemy z powodzeniem oglądać nasz ulubiony serial, podczas gdy na drugim telewizorze inny członek rodziny oglądać będzie mecz, koncert, program rozrywkowy czy bajkę. Usługa ta gwarantuje tym samym ogromną swobodę każdemu z domowników, ale również ogranicza nieprzyjemne spory o telewizor i oglądany program.

Na tym jednak nie kończą się korzyści, jakie niesie ze sobą używanie funkcji multiroom. Multiroom to także gwarancja telewizji w świetnej jakości obrazu i dźwięku – na każdym urządzeniu. Co istotne każdy telewizor podłączony do dekodera dodatkowego ma dostęp do wszystkich kanałów w ramach wybranego pakietu i to w ramach jednej umowy abonamentowej (nie musisz płacić zwielokrotnionego abonamentu, ani zawierać nowej umowy na kolejny pakiet telewizyjny). Multiroom to nowoczesna i coraz popularniejsza opcja, którą zdecydowanie warto rozważyć, szczególnie w przypadku posiadania dużej rodziny.

Aby zatem zapobiec domowym walkom o pilota i zapewnić wszystkim domownikom dostęp do ulubionej rozrywki w tym samym czasie, skorzystaj z usługi dodatkowej jaką jest multiroom. Możesz zmówić jedno lub dwa urządzenia dodatkowe, w zależności od swoich potrzeb. Koszt usługi multiroom to 15 zł/ miesięcznie za każde dodatkowe urządzenie (decydując się na telewizję światłowodową w Fiberlink – jeden, podstawowy dekoder otrzymujesz w cenie abonamentu).

Masz pytania? Napisz do nas