Na co zwracać uwagę przy wyborze internetu dla osoby starszej?

Coraz więcej osób w wieku powyżej 65 lat decyduje się na korzystanie z internetu. Dzięki licznym szkoleniom organizowanym przez samorządy lub firmy prywatne, internet przestaje mieć tajemnice dla użytkowników z tej grupy wiekowej. Aktualnie, za pomocą dobrego łącza, można ułatwić sobie takie czynności jak regulowanie opłat, umawianie wizyty u lekarza czy kontakt z rodziną. Oprócz tego internet pozwala także jeszcze lepiej wykorzystać wolny czas, poświęcając go na rozrywkę. Na co zwrócić uwagę, wybierając internet dla seniora?

Telewizja, telefonia i internet w jednym pakiecie

Seniorom często zależy na tym, aby wszystkie usługi były dostępne w jednym pakiecie. Oznacza to, że dobrym rozwiązaniem, jest zwrócenie uwagi na dobór odpowiedniej oferty, w której skład wchodzą takie elementy pakietu, jak telewizja, telefonia i internet. Dlaczego jest to ważne?

Wybierając ofertę, która obejmuje 3 podstawowe pakiety można mieć wszystkie najważniejsze usługi w jednym miejscu. Seniorzy dzięki temu będą mogli znacznie łatwiej uregulować należności za korzystanie z tych funkcji. Natomiast w razie ewentualnych problemów, bez żadnych komplikacji skonsultować je z obsługą – dzwoniąc pod jeden numer.

Czym powinna charakteryzować się dobra telewizja przez internet?

Kiedy senior zdecyduje się na pakiet 3 w 1, warto, aby mógł skorzystać z jak najlepszej oferty. Dlatego należy zwrócić uwagę na to, co zawiera dany pakiet. Cechami charakterystycznymi dobrego zestawu usług jeśli chodzi o telewizję, które z pewnością docenią seniorzy są na pewno:

  • otrzymanie dekodera w pakiecie,
  • duża liczba kanałów w jakości HD,
  • brak zakłóceń dźwięku i obrazu,
  • EPG, czyli elektroniczny przewodnik po programach,
  • nagrywanie programów telewizyjnych,
  • możliwość zatrzymania obrazu, tzw. stopklatka.

Obok wymienionych cech, powinno się również wybrać ofertę, która obejmuje pomoc we wdrożeniu usług. Dzięki temu senior nie zostanie pozostawiony sam sobie i z pomocą fachowca, będzie mógł od razu korzystać z telewizji.

Telefonia stacjonarna w pakiecie 3 w 1 – jakie powinna mieć cechy?

Pomimo tego, że internet stwarza duże możliwości odnośnie do nawiązywania kontaktu, seniorzy wciąż doceniają telefonię stacjonarną. Dlatego, wybierając pakiet dostawcy internetu, należy zwrócić również uwagę na to, czy istnieje opcja doboru telefonii. Najlepszym rozwiązaniem będzie oferta o cechach takich jak: niskie opłaty za abonament, darmowe połączenia, a także wysoka jakość nadawania i odbioru sygnału.

Internet dla seniora – jaki wybrać?

Dobre łącze dla seniora powinno charakteryzować się wysokim transferem wysyłania i pobierania danych. Do rozwiązań, które mają taką charakterystykę, należy sieć światłowodowa. Ten rodzaj łącza, zapewnia wysoką jakość korzystania ze wszystkich usług dostępnych w pakiecie. Oprócz tego pozwala również czerpać dużą przyjemność z chwil związanych z rozrywką – oglądanie filmów, słuchanie muzyki, czy rozgrywki online, wszystkie te funkcje, dzięki łączu światłowodowemu, działają na najwyższym poziomie.

Jak znaleźć dobrego dostawcę internetu dla seniora?

Pomimo tego, że większość osób może swoje kroki skierować od razu do punktu znanego usługodawcy, warto również zapoznać się z ofertą lokalnych dostawców. Jednym z nich jest na przykład FiberLink.

Oferta FiberLink obejmuje telewizję, telefonię i internet światłowodowy, a każdy z pakietów cechuje się różnorodnością, jeżeli chodzi o cenę, a także zawartość danej paczki usług. Całość dopełniają kompleksowe usługi wdrożeniowe i obsługa wykupionego pakietu, które pozwalają poczuć się seniorowi swobodnie i w pełni wykorzystać wszystkie elementy oferty.

Masz pytania? Napisz do nas