Na co zwracać uwagę przy wyborze oferty internetu stacjonarnego dla freelancera?

We współczesnym świecie, który bardzo zmienił się w ostatnich latach, coraz więcej osób decyduje się na nietradycyjne formy zatrudnienia i pracę z domu. Osoba, która wybiera freelancing, musi pamiętać o różnego typu wyzwaniach, do których nie przywiązywała uwagi pracując na etacie z biura. Jedną z dostępnych opcji jest oferta internetu stacjonarnego, który będzie najlepszy do pracy zdalnej.

Dlaczego wybór oferty internetu stacjonarnego jest tak ważny?

Podczas pracy z domu można natknąć się na problemy, o jakich nie myślą osoby, które wybrały standardowy model pracy. Wśród tego typu wyzwań możemy wymienić m.in. brak stabilności połączenia internetowego, problemy z połączeniem w niektórych punktach mieszkania albo internet zbyt słaby do swobodnego prowadzenia rozmów wideo czy przesyłania plików.

Tego typu problemy potrafią być bardzo uciążliwe dla freelancera – osoby, która pracuje na własną rękę i nie jest zatrudniona na stałe w żadnej firmie. Z perspektywy osób wykonujących pracę tego typu, internet to najlepsze miejsce do poszukiwania zleceń oraz do kontaktu z potencjalnymi lub aktualnymi klientami. To właśnie dlatego stabilne połączenie internetowe jest konieczne w pracy freelancera – problemy z połączeniem nierzadko mogą generować np. trudności z wykonaniem pracy na czas albo w kontaktach z klientami.

Przed wyborem najlepszej oferty internetu stacjonarnego dla freelancera warto zdefiniować, jakie są najważniejsze potrzeby dotyczące oferty. Dla wielu osób pracujących w ten sposób będzie to m.in. stabilność łącza internetowego i elastyczność proponowanych warunków umowy.

Na co zwracać uwagę przy wyborze oferty internetu stacjonarnego dla freelancera?

Wybór oferty dla indywidualnych potrzeb freelancera dotyczy jednak także innych, ważnych aspektów. Jednym z nich jest konieczność podjęcia decyzji pomiędzy internetem radiowym a światłowodowym. Zasada działania internetu światłowodowego polega na tym, że łącze internetowe działa dzięki wykorzystaniu fal świetlnych wewnątrz kabla światłowodowego. Według zasad fizyki, fale świetlne rozchodzą się zaś szybciej niż fale radiowe, co sprawia, że światłowód zapewnia szybsze połączenie.

Dostępne w ofercie Fiberlink propozycje to światłowód UltraFiber 1 GIGA (prędkość pobierania danych do 940 Mb/s), SuperFiber 700 (prędkość pobierania danych do 700 Mb/s) oraz Fiber400 (prędkość do 400 Mb/s). Prędkości te zapewniają użytkownikowi niesamowite możliwości. Wszystkie oferty światłowodu oferują wysoką jakość obrazu i dźwięku, a także swobodne przeglądanie internetu i pracę. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, światłowód zapewnia stabilne połączenie, a ryzyko awarii spowodowanej zakłóceniami zewnętrznymi jest sprowadzone do absolutnego minimum, w efekcie doskonale sprawdza się nawet w sporych mieszkaniach lub domach jednorodzinnych, gdzie pomimo dużej powierzchni mieszkalnej, można cieszyć się dobrym internetem. Oferta UltraFiber 1 GIGA pozwala na najlepsze wykorzystanie możliwości, które daje współczesny internet – w tym najwyższą jakość wideokonferencji, przez co praca freelancera jest prostsza i przyjemniejsza. To doskonała alternatywa dla stacjonarnego internetu radiowego. Sprawdź czy jesteś w zasięgu naszej sieci.

Masz pytania? Napisz do nas