Najlepszy internet światłowodowy dla streamera – jaki wybrać?

Streamingi kojarzą się przede wszystkim ze światem gier. Gamerzy transmitują swoje poczynania w rozgrywkach i dzięki temu zdobywają popularność wśród miłośników gier. Streamowanie wykorzystywane jest również w wielu innych dziedzinach. Jakie łącze będzie najlepsze do streamingu? Podpowiadamy!

Streamowanie – do czego służy?

Streaming zdominował świat graczy. Dzięki niemu rozgrywki mogą transmitować nie tylko profesjonalni gracze, lecz także ci, którzy stawiają w tej dziedzinie swoje pierwsze kroki. Taka forma dzielenia się swoim doświadczeniem, umiejętnościami i poczynaniami zyskała ogromne zainteresowanie. Czasami gra jest jedynie tłem dla twórców, którzy w czasie rozgrywki dzielą się z widzami swoimi przemyśleniami na różne tematy czy też wypowiedziami odnoszącymi się do konkretnych kwestii. Streaming bardzo ułatwia komunikację pomiędzy twórcami a ich odbiorcami.

Streamingi wykorzystywane są jednak nie tylko przez graczy. Z transmisji na żywo korzystają również różnorodni wykładowcy i specjaliści z różnych dziedzin. Dzięki temu mogą dzielić się swoją wiedzą bez wychodzenia z domu. W efekcie z danych warsztatów, szkoleń czy wykładów mogą czerpać wiedzę osoby z całego świata. Niezwykle ciekawe są również wywiady, koncerty, spotkania autorskie czy sztuki teatralne przedstawiane w takiej formie.

Jaki internet jest najlepszy do streamowania?

Jeśli chodzi o streamowanie, o wiele ważniejszym parametrem od downloadu jest upload. To właśnie on odpowiada za przesyłanie i udostępnianie danych. Obecnie widzowie zdążyli się już przyzwyczaić do najwyższej jakości obrazu, dlatego wybrane łącze musi charakteryzować się stabilnością i niezawodnością.

To, jakie parametry łącza internetowego wybrać, uzależnione jest w głównej mierze od jakości obrazu. Jeśli przesyłamy wideo na poziomie 480p, wówczas wystarczającą prędkością wysyłania będą 2–3 Mb/s. Dla jakości 720p, dobrym wyborem będzie zakres 5–6 Mb/s. Natomiast wideo bardzo zadowalające, na poziomie 1080p, wymaga już prędkości wysyłania, wynoszącej 10–12 Mb/s. Podane wartości są oczywiście orientacyjne. Wszystko zależy tak naprawdę od różnych czynników takich jak: platforma, z której się korzysta, posiadanego sprzętu, parametrów strumieniowania wideo i audio, a także rodzaju połączenia z punktem dostępu do sieci (przewodowe lub bezprzewodowe).

Najlepszy internet do streamowania w Fiberlink

Istotnym parametrem łącza internetowego dla streamerów jest również PING. Za jego pomocą mierzy się opóźnienia transmisji, czyli lagi. Im PING jest mniejszy, tym lepiej. Wówczas czas pomiędzy wysłaniem zapytania do serwera a uzyskaną odpowiedzią, będzie bardzo krótki – ok. kilku milisekund. Aby zmierzyć PING, warto skorzystać z internetowych narzędzi, które są darmowe. Warto jednak od razu postawić na internet najwyższej jakości, który znajdziesz w naszej ofercie.

Wybierając internet dla streamera, warto sięgać po najlepsze rozwiązania, które będą charakteryzowały się stabilnym połączeniem, niezawodnością, a także wysoką jakością. Odpornym na różnorodne czynniki łączem jest światłowód. Internet światłowodowy to propozycja dla najbardziej wymagających użytkowników sieci.

W Fiberlink przedstawiamy trzy oferty internetu światłowodowego. Możesz zdecydować się na pakiet Fiber 400, który oferuje 400 Mb/s downloadu i 40 Mb/s uploadu. Kolejna propozycja to SuperFiber 700, czyli 700 Mb/s downloadu i 70 Mb/s uploadu. Ostatnia opcja to UltraFiber 1 GIGA, która zawiera 940 Mb/s downloadu i 100 Mb/s uploadu. W Fiberlink możesz liczyć na najlepsze rozwiązania w bardzo korzystnych cenach.

Masz pytania? Napisz do nas