Top 7 zalet internetu światłowodowego

Światłowód cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników łącza internetowego nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. Nic w tym dziwnego, ponieważ charakteryzuje się on naprawdę wieloma zaletami. Najważniejsze z nich przedstawiamy poniżej. Przekonaj się, dlaczego warto zdecydować się na internet światłowodowy, który dostępny jest także w ofercie Fiberlink.

1. Duża prędkość wysyłania i pobierania danych

Światłowód charakteryzuje się dużą prędkością zarówno pobierania, jak i wysyłania danych. W przypadku downloadu możemy liczyć nawet na 940 Mb/s. Takie parametry przekładają się na możliwość oglądania filmów w wysokiej jakości 4K, szybkie pobieranie „ciężkich” plików czy ekspresowe wczytywanie stron. Upload na poziomie 100 Mb/s umożliwia natomiast swobodne przesyłanie danych. Wartość wysyłania jest bardzo istotna szczególnie dla pracowników zdalnych, streamerów czy graczy komputerowych. Światłowód to kompleksowe rozwiązanie, dzięki któremu można cieszyć się wydajnym połączeniem.

2. Stabilność i niezawodność

Internet światłowodowy to niezawodna i stabilna opcja. W przypadku tego typu połączenia możesz pożegnać się z problemem zrywanego łącza czy nieoczekiwanego, znaczącego spadku prędkości. Światłowód odporny jest na niekorzystne warunki atmosferyczne, a także działanie innych czynników, wpływających negatywnie na jakość internetu.

3. Niska awaryjność

Instalacja światłowodowa charakteryzuje się trwałością i wytrzymałością. Z racji tego jest ona wręcz bezawaryjna. Przewody światłowodowe nie nagrzewają się, nie są podatne również na niskie temperatury. Możemy mieć więc pewność, że w przeciwieństwie do kabli miedzianych, światłowodowe nie pękną ani nie dojdzie w nich do spięcia. W efekcie instalacja światłowodowa minimalizuje także ryzyko uszkodzenia routera czy komputera bądź innego sprzętu podpiętego do sieci.

4. Niski ping

Światłowód z pewnością docenią najbardziej wymagający użytkownicy sieci, tacy jak gamerzy. Taki internet odznacza się niskim pingiem, co oznacza, że wszelkie opóźnienia w rozgrywce będą minimalne, wręcz niezauważalne. To niezwykle ważne dla powodzenia wykonywanych misji w grach, a także gwarancja sukcesu w poważnych turniejach e-sportowych.

5. Brak limitu danych

Ogromną zaletą internetu światłowodowego jest nieograniczony dostęp do sieci. W przypadku tego łącza nie musimy liczyć się z żadnymi ograniczeniami, jeśli chodzi o transfer danych. Użytkownicy mogą do woli pobierać i przesyłać pliki, a także oglądać filmy, słuchać muzyki, pracować czy wykonywać mnóstwo innych czynności, które wymagają dostępu do sieci.

6. Telewizja światłowodowa

Światłowód to nie tylko internet, lecz także telewizja. W Fiberlink możesz skorzystać z atrakcyjnej oferty telewizji światłowodowej TOYA. Obejmuje ona kilkaset kanałów w najwyższej jakości obrazu i dźwięku.

7. Szybka instalacja

Przeprowadzenie instalacji łącza światłowodowego jest proste i szybkie. Doświadczeni monterzy są w stanie uporać się z tym zadaniem czasami nawet w krócej niż godzinę. Po tym można cieszyć się internetem najwyższej jakości i szerokimi możliwościami, jakie oferuje światłowód.

Masz pytania? Napisz do nas