Najważniejsze parametry nowoczesnych telewizorów

Telewizor to sprzęt, bez którego trudno dziś wyobrazić sobie wyposażenie salonu czy nawet sypialni. Szeroki wybór nowoczesnych modeli pozwala na idealne dopasowanie telewizora do indywidualnych potrzeb i oczekiwań, jak również możliwości finansowych. Wybierając telewizor dla siebie i bliskich, warto zwrócić uwagę na kilka jego podstawowych, a jednocześnie kluczowych cech. Które z nich są najważniejsze? Podpowiadamy!

Wybór telewizora – od czego zacząć?

Dziś półki sklepowe, jak i oferty sklepów internetowych wprost uginają się od ogromnej ilości atrakcyjnych możliwości. Nowoczesne telewizory dostępne są bowiem w kilkunastu różnych wariantach, a każdy z nich cechuje się innym pakietem walorów. Od czego więc rozpocząć proces wybierania, aby pod koniec mieć absolutną pewność, że płacimy dokładnie za to, czego potrzebujemy? Na początku warto zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami względem sprzętu, ale także nad własnymi możliwościami finansowymi. Kiedy już określimy swój budżet, jak i ogólny zarys najważniejszych cech oraz głównego przeznaczenia sprzętu, zdecydowanie łatwiej będzie nam rozpocząć faktyczne poszukiwania idealnego modelu.

Na uwadze zdecydowanie warto mieć także markę sprzętu, która to nierzadko bywa swego rodzaju wyznacznikiem jego klasy i jakości. Wiemy przecież doskonale, że niektóre marki znane są ze świetnych telewizorów, inne zaś szczycą się doskonałym sprzętem AGD. Kluczem jest więc w tym wypadku wybranie nie tylko firmy znanej, ale także słynącej z produkcji wysokiej jakości telewizorów.

Na samym początku poszukiwań dobrze jest również, przynajmniej mniej więcej, określić, na jakiej wielkości telewizor chcemy i możemy sobie pozwolić. Warto pamiętać, że jeśli chodzi o wielkość urządzenia, ograniczać nas może nie tylko kwestia jego ceny, ale również metraż pomieszczenia, w którym ma się on znajdować. Ogromny, osiemdziesięciocalowy telewizor nie sprawdzi się w kilkumetrowym pokoju. Nie tylko zabierze nam cenną przestrzeń, ale także nie wpłynie dobrze na nasze oczy, nie wspominając już o niskim komforcie oglądania. Zawsze starajmy się więc dopasować wielkość telewizora do gabarytów pokoju, pilnując, aby możliwe było ustawienie go w bezpiecznej dla oczu odległości od kanapy, foteli czy krzeseł.

Nowoczesny telewizor – najważniejsze parametry

Wybierając telewizor, należy zwrócić również uwagę na kilka innych, podstawowych parametrów sprzętu. Jednym z najważniejszych i najczęściej wymienianych jest zdecydowanie rozdzielczość ekranu. Parametr ten, wyrażany w pikselach, ma niebagatelny wpływ na jakość obrazu, a co za tym idzie również poziom wizualnych wrażeń odbiorców, korzystających z urządzenia. Rozdzielczość to inaczej ilość oraz gęstość rozmieszczonych na danym ekranie pikseli. Im jest ich więcej, tym większy wskaźnik rozdzielczości. Warto jednak pamiętać, że w przypadku rozdzielczości nie zawsze wyższa oznaczać będzie najlepszą. Obecnie bowiem najwyższą z możliwych rozdzielczości ekranu jest rozdzielczość 8K, jednak wciąż jeszcze stosunkowo trudno o filmy tworzone w tejże jakości. Rozdzielczością, która z powodzeniem jest w stanie zadowolić przeciętne ludzkie oko, jest ta na poziomie Full HD. Z kolei widzowie nieco bardziej wymagający mogą zdecydować się na 4K.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze telewizora? Innymi istotnymi parametrami urządzenia są również: rodzaj jego wyświetlacza oraz jakość dźwięku. W przypadku rodzaju wyświetlacza do wyboru mamy telewizory OLED, QLED oraz najstarsze z modeli – telewizory LCD. Jeśli natomiast chodzi o jakość dźwięku, warto zwrócić uwagę na to, czy sprzęt wyposażony jest chociażby w technologię Acoustic Surface Audio+ lub audio 3D, dzięki którym seans przed telewizorem będzie przyjazny nie tylko dla oka.

TV START

Warto pamiętać, że aby móc korzystać z nowoczesnych funkcjonalności swojego telewizora, nie musimy od razu decydować się na pakiety telewizyjnych kanałów. Alternatywnym rozwiązaniem jest wyjątkowo atrakcyjna usługa TV START, w której wraz z zakupem internetu światłowodowego otrzymujemy dostęp do 24 programów telewizyjnych. TV START, jedna z najnowszych usług Fiberlink, to podwójna korzyść wynikająca z zawarcia wyłącznie jednej umowy z operatorem.

Każdy decydujący się na usługę TV START klient otrzymuje dostęp do atrakcyjnych i ciekawych kanałów telewizji naziemnej, które oglądać może zarówno z poziomu swojego telewizora z dostępem do internetu, jak i innych urządzeń mobilnych. Z usługi można korzystać poprzez bezpłatną aplikację TOYA GO, jak również za pośrednictwem strony internetowej go.toya.net.pl.

Masz pytania? Napisz do nas