Noworoczne postanowienia związane z korzystaniem z mediów

Pod koniec każdego roku tworzymy listę rzeczy, które chcemy zmienić w nadchodzącym czasie, aby stawać się lepszymi. Postanowienia noworoczne najczęściej dotyczą przejścia na dietę, rozpoczęcia aktywności fizycznej czy nauki nowych umiejętności. Być może w tym roku warto zastanowić się również nad postanowieniami związanymi z korzystaniem z mediów?

Postanowienia noworoczne – dlaczego warto je robić?

Koniec roku to najlepszy czas na to, aby podsumować swoje dokonania, a także spojrzeć surowym okiem na swój styl życia. Dzięki tworzeniu postanowień noworocznych, możemy stale się rozwijać. To najlepsza okazja do tego, aby wdrożyć naukę nowych umiejętności, np. nauczyć się języków obcych czy rozpocząć kurs programowania. Być może w nowym roku będziesz chciał zająć się nowym hobby, takim jak malowanie czy szycie. Wiele osób stawia również na poprawienie swojej sylwetki czy zdecydowanie się na zdrowszy tryb życia. Tworząc listę postanowień, warto również wziąć pod uwagę media, a także sposób, w jaki z nich korzystamy. W obecnych czasach higiena cyfrowa ma bardzo duże znaczenie dla naszego zdrowia.

Cyfrowe postanowienia noworoczne

Obecnie niewiele osób wyobraża sobie życie bez technologii. Urządzenia elektroniczne stały się nieodłączną częścią naszej codzienności. Internet pochłania nas na długie godziny, przez co często tracimy rachubę czasu. Jak bezpiecznie i zdrowo korzystać z mediów? Tworząc listę postanowień noworocznych, weź pod uwagę poniższe kwestie.

Ogranicz czas spędzania w sieci

Internet to nieograniczone źródło rozrywki i wiedzy. Nic więc dziwnego, że możemy zatracić się w przeglądaniu różnorodnych filmików, artykułów, mediów społecznościowych czy w graniu w gry przez długi czas. Przez to tracimy w ciągu dnia mnóstwo godzin, które moglibyśmy spożytkować na wiele innych pożytecznych czynności. Jeśli ten problem dotyczy również Ciebie, w nowym roku postaraj się ograniczyć spędzanie czasu w sieci czy też na oglądaniu telewizji. Mogą pomóc Ci w tym specjalne aplikacje, raportujące o tym, ile już godzin korzystasz z telefonu.

Naucz się odpoczywać bez urządzeń elektronicznych

Naucz się spędzać czas offline. Do dobrej zabawy czy odpoczynku niepotrzebne są Ci telefon, komputer czy telewizor. Znajdź hobby, które nie wiąże się z elektroniką. Dzięki temu unikniesz przebodźcowania i dasz odetchnąć zarówno swoim oczom, jak i umysłowi.

Zadbaj o zdrowy sen i wzrok

Od nowego roku zacznij stosować w swoich urządzeniach filtry blokujące emitowanie niebieskiego światła. Ponadto przestań używać telefonu, komputera czy tabletu w łóżku, kiedy kładziesz się spać. Ekspozycja na światło smartfona w ciemnym pomieszczeniu wcale nie sprawi, że zaśniesz szybciej, wręcz przeciwnie. Detoks od elektroniki przed snem wyjdzie Ci z pewnością na dobre.

Praca online

Jeśli pracujesz zdalnie, nie pozwól, aby Twoje zadania zawodowe rozciągnęły się na cały dzień. Ustal konkretne godziny pracy. Po wykonaniu wszystkich obowiązków nie musisz, rezygnować z użytkowania internetu, ale pamiętaj o tym, aby zrobić odpowiednią przerwę.

Nowe media

Postanowienia noworoczne nie zawsze muszą oznaczać ograniczenia. Być może to dobry czas na postanowienie aby poszerzyć swoje horyzonty w dobrym celu? Sprawdź najnowsze nowinki technologiczne, które często ułatwiają codzienne fuknkcjonowanie. Sprawdź ofertę tematycznych kanałów w naszej telewizji TOYA, być może odkryjesz dzięki niej nową pasję do gotowania czy też dalekich podróży?

Masz pytania? Napisz do nas