Nowości w jesiennej ramówce, czyli co ciekawego w telewizji od września?

Wakacje to w przypadku telewizji i jej programu raczej sezon ogórkowy. Z  uwagi na sezon urlopowy zawiesza się bieżącą emisję nowych odcinków popularnych programów czy seriali, trudniej także o premiery filmowe. Wrzesień jest z kolei w telewizyjnym świecie miesiącem przełomowym, pełnym nowości. Czasem, kiedy stacje telewizyjne prezentują swoją nową, odświeżoną, nierzadko ulepszoną ramówkę. A jak to wygląda w tym roku? Jakie nowości przygotowały dla nas stacje telewizyjne na najbliższe miesiące?

Polsat pierwszy w wyścigu

Każdego roku pod koniec wakacji widzowie czekają na oficjalne informacje poszczególnych stacji, dotyczące przygotowanych przez nie nowości w ramówkach. W tym roku jako pierwszy takie informacje dla widzów przygotował Polsat. Stacja ma w planach kontynuację wielu popularnych programów, od lat cieszących się dużym zainteresowaniem widzów. Odbiorcy mogą liczyć na kolejne odcinki kultowego już programu „Nasz nowy dom” w nieco odmienionej formule z nową prowadzącą. Na antenie nie zabraknie takich pewniaków jak „Twoja twarz brzmi znajomo”, czy program kulinarny „Ewa gotuje”, którego 30 już sezon będzie emitowany od 2 września. W nowej ramówce pojawią się także uwielbiane przez widzów od lat seriale takie jak „Przyjaciółki” czy „Pierwsza miłość” oraz audycje kabaretowe, na które Polsat stawia od lat.

Jeśli chodzi o nowości w telewizji Polsat, stacja przygotowała kilka interesujących propozycji. W jesiennej ramówce pojawią się programy „The Real Housewifes. Żony Warszawy” oraz „Temptation Island Polska”. Coś dla siebie znajdą także amatorzy seriali komediowych, bowiem na niedzielne wieczory Polsat przygotował nowość w postaci serialu „Teściowie” z Julią Wieniawą, Cezarym Pazurą, Cezarym Kosińskim, Joanną  Kurowską oraz Jolantą Fraszyńską w rolach głównych.

Nowości i powroty w TVN

Co na jesień dla swoich widzów przygotowała stacja TVN? Widzowie mogą liczyć na kolejne edycje swoich ulubionych seriali i programów. Odświeżony zarówno wizualnie jak i personalnie „Dzień Dobry TVN” wraca o nowej, wcześniejszej porze. Na antenie zagości również kolejna edycja „Top Model”, „Kuby Wojewódzkiego”, czy uwielbianych przez widzów „Kuchennych Rewolucji”. Na antenie pojawi się także kolejna odsłona show kulinarnego „MasterChef”, w którym od tego sezonu jury będzie czteroosobowe – wzbogacone o barwną postać, jaką niewątpliwie jest Tomasz Jakubiak.

Pojawi się kilka nowości, takich jak program „Bitwa o gości”, w którym właściciele obiektów turystycznych będą korzystać z obiektów konkurencji i oceniać jakość świadczonych przez nią usług. Ciekawą propozycją wydaje się także  talkshow „The a talks”, w którym wywiady z osobami ze świata mediów, sportu i polityki przeprowadza 30 dziennikarzy z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Format stworzony został przez reżyserów filmu „Nietykalni”.

W jesiennej ramówce TVN-u szykuje się także wielki powrót. Po 11 latach na antenę wraca paradokumentalny serial „Detektywi”, w którym rozwiązywaniem kryminalnych spraw zajmować się będzie duet byłych policjantów – Anna Potaczek i Maciej Dębosz.

Zmiany w ramówce telewizji publicznej

Telewizja publiczna stawia na swoje pewniaki, choć szykuje też drobne zmiany i nowości w jesiennej ramówce. W popularnym, porannym „Pytaniu na Śniadanie” nastąpiły modyfikacje personalne, które prawdopodobnie zostaną z widzami na dłużej. Do programu dołączyli bowiem Robert Rozmus i Robert Koszucki.

Emitowany w trakcie wakacji program „Polskie biesiady” cieszył się pozytywnym i szerokim odbiorem, w związku z czym zdecydowano o jego kontynuacji i kolejne odsłony show pojawią się także na jesieni.

Oczywiście w jesiennej ramówce nie zabraknie także chętnie oglądanych przez widzów, kultowych już tytułów, takich jak „Ojciec Mateusz”, „M jak Miłość”, „Klan”, czy „Rolnik szuka żony”. Na antenie zobaczymy też kolejną edycję programu muzycznego „The Voice of Poland” oraz „Teatr Telewizji”, w którym na jesieni możemy spodziewać się 8 sztuk granych i transmitowanych „na żywo”.

Nie tylko podstawowe kanały

Naturalnie zmiany i nowości w jesiennej ramówce dotyczą także innych stacji. Na ciekawe tytuły trafić będzie można także na innych stacjach np. HBO, FilmBox, Discovery, Paramount czy Comedy Central.  Sprawdź pakiety telewizji Toya od Fiberlink i wybierz najbardziej odpowiadający swoim potrzebom! Kanały filmowe, informacyjne, historyczne, dokumentalne, muzyczne oraz dziecięce, krótko mówiąc – każdy będzie mógł znaleźć wśród nich coś idealnego dla siebie!

Masz pytania? Napisz do nas