Obowiązkowa ramówka TV na święta! Co warto obejrzeć?

Świąteczne filmy i programy TV zwykle jeszcze bardziej podkręcają i tak już rodzinną i inspirującą atmosferę. Większość z nich ma dość edukacyjne przesłanie, często wzbogacone o konkretną porcję rozrywki dobrego humoru, dlatego tym bardziej warto spędzić tę godzinę lub dwie z rodziną przed telewizorem. Jakie filmy i programy świąteczne warto w tym roku obejrzeć? Przygotowaliśmy krótkie zestawienie!

Kevin sam w domu to pozycja obowiązkowa

Kto tego nie zna? Kilkuletni Kevin, przez świąteczne zamieszanie i serię rodzinnych pomyłek, zostaje na święta sam w domu. Niestety, para rabusiów właśnie jego dom obrała sobie za cel. Kevin staje jednak na wysokości zadania i rozprawia się ze złodziejami. Przygody chłopca każdego roku, szczególnie w święta, przyciągają tłumy widzów na całym świecie, również w Polsce. Kevin sam w domu na stałe wszedł już do telewizyjnego kanonu świątecznych tradycji i wielu z nas dosłownie nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia bez Kevina. Każdy już widział, ale kto oprze się kolejnemu seansowi?

Kuchenne inspiracje na święta

Koniec ze stresowaniem się kulinarnymi przygotowaniami do świąt! Pora zaufać specjalistom, najlepiej doświadczonym kucharzom ze stacji BBC. Może w tym roku na Twoim świątecznym stole zagoszczą wyjątkowe potrawy zainspirowane przepisami charyzmatycznej Nigelli Lawson, która w swoim programie Pokazujże, jak z przyjemnością i bez stresu przygotować idealne świąteczne potrawy. Do często wybieranych programów świątecznych należą też te z gwiazdkową ucztą, której sekretami dzieli się z widzami Gordon Ramsay. Znany Anglik od ponad dwudziestu lat pracuje jako profesjonalny kucharz, warto więc skorzystać z jego wskazówek, gotując świątecznie w domowych warunkach. Z Gordonem i Nigellą urządzisz doskonałą Gwiazdkę!

A może Listy do M?

Kolejne części popularnej komedii romantycznej przyciągają każdego roku do kin i przed telewizory setki tysięcy widzów. I zdecydowanie nie ma się czemu dziwić! Świąteczna, optymistyczna historia, pełna gwiazdkowej atmosfery i miłości, nie może się nie podobać. Wypełniony największymi gwiazdami polskiego show biznesu film jest jednym z najczęściej włączanych w leniwe, świąteczne popołudnie pełne pysznego jedzenia.

Kolędy – jak można bez nich świętować?

Wspólne śpiewanie ulubionych kolęd w świątecznej atmosferze to nieodłączny element Świąt Bożego Narodzenia w wielu domach. Nie tylko stwarza magiczną atmosferę, ale też niesie radość i poczucie bezpieczeństwa. Dlatego warto w święta obejrzeć z rodziną i innymi bliskimi osobami program, w którym do wspólnego śpiewania najpopularniejszych polskich kolęd i pastorałek zaproszą widzów znane postaci z estrady i powszechnie lubiani wykonawcy. Takie kolędowanie niesie za sobą ogromną dawkę pozytywnych emocji. Wspólne śpiewanie to piękna polska tradycją, którą warto kultywować.

Świąteczne propozycje dla najmłodszych

Święta to czas, kiedy rodziny spędzają czas razem. Dlatego warto pamiętać, aby ostrożnie wybierać filmy i programy, które oglądamy wspólnie z dziećmi. Wybieraj edukacyjne, kultowe bajki, które sprawią, że dziecko będzie świetnie się bawić, ale także czegoś się nauczy. Taką propozycją w świątecznej ramówce jest na przykład Dziewczynka z zapałkami o dziewczynce, która sprzedając zapałki, pracowała na rzecz dyrektorki sierocińca, a także Opowieść wigilijna o duchach, które pokazują samolubnemu skąpcowi, co tak naprawdę liczy się w życiu. Obie bajki to wspaniałe animacje, z których wiele wyniosą nie tylko dzieci, ale i dorośli.

 

Czy już wiesz, co będziesz oglądać w nadchodzące święta? Podaliśmy jedynie kilka przykładów, wybór jest bowiem ogromny– szczególnie, jeśli masz porządny pakiet telewizyjny

Masz pytania? Napisz do nas