Telefon stacjonarny – czy jest potrzebny w XXI wieku?

W dobie telefonii komórkowej z telefonu stacjonarnego korzysta coraz mniej osób. Jednak wciąż można znaleźć zwolenników tego rozwiązania. Nic dziwnego. Telefonia stacjonarna to szereg korzyści, o których niewiele się dzisiaj mówi. Czy telefon stacjonarny może się przydać w XXI wieku? Rozwiewamy wszystkie wątpliwości.

Jak działa telefon stacjonarny?

W dzisiejszych czasach już niewiele osób wie, jak działają telefony stacjonarne, ponieważ coraz częściej odchodzi się od tego rozwiązania. Mogłoby się wydawać, że rozwój technologii bezprzewodowych przyćmił urządzenia stacjonarne, przez co w ostatnich latach znacznie straciły one na popularności, ale z naszych danych wynika, że wciąż bardzo dużo Klientów korzysta z takiego rozwiązania.

W ciągu kilkudziesięciu lat telefony stacjonarne ewoluowały od najprostszych aparatów do naprawdę zaawansowanych technicznie urządzeń. Sama istota działania telefonu jednak niewiele się zmieniła. Telefon stacjonarny to aparat, który podłączony za pomocą kabla o odpowiednim tłumieniu dźwięku przesyła impuls elektryczny na bardzo dużą odległość.

Największe zalety telefonów stacjonarnych – dlaczego warto je mieć?

Trudno obecnie znaleźć osobę, która nie korzystałaby z telefonu komórkowego. Jest to standard, który ułatwia ludziom życie niemal na każdym kroku. Z tego względu coraz więcej osób rezygnuje z telefonów stacjonarnych na rzecz najnowocześniejszych smartfonów. Czy słusznie? Nie do końca.

Telefon stacjonarny to bardzo praktyczny wynalazek, który nadal może nam się przydać. Doskonale sprawdzi się on, jeśli w jednym domu znajduje się kilka osób, które nie stronią od ciągłych rozmów telefonicznych. W takim wypadku można skorzystać z atrakcyjnych abonamentów na telefon stacjonarny, co będzie znacznie tańszym rozwiązaniem niż opłacanie kilku abonamentów komórkowych.

Kolejna kwestia, która przemawia za posiadaniem telefonu stacjonarnego, to brak problemów z zasięgiem i jakością połączenia. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza w przypadku osób, które mieszkają z dala od miast. Tam sygnał telefonii komórkowej zwykle bywa znacznie gorszy.

Telefon stacjonarny to również stały numer domowy. Numery telefonów komórkowych zmienia się dosyć często, co może powodować liczne problemy. Ktoś, kto nie będzie miał zaktualizowanego naszego numeru, po prostu nie będzie mógł się do nas dodzwonić.

Telefon stacjonarny – dla kogo?

Telefon stacjonarny w szczególności polecany jest osobom starszym, które mogą czuć się przytłoczone ogromem zaawansowanych funkcji we współczesnych smartfonach. Aparaty stacjonarne to proste urządzenia, a więc nikt nie powinien mieć problemów z ich podstawową obsługą – nawet osoby, które na co dzień nie radzą sobie z technologią. Prosta konstrukcja, czytelny wyświetlacz oraz wysoki poziom głośności to tylko niektóre cechy, które sprawiają, że telefony stacjonarne wciąż cieszą się ogromną popularnością zwłaszcza wśród starszych użytkowników telefonii.

Telefon stacjonarny w XXI wieku

Czy telefon stacjonarny jest potrzebny w XXI wieku? Oczywiście można się bez niego obejść, lecz korzystanie z tego rozwiązania, zwłaszcza w technologii światłowodowej, która nie wymaga doprowadzania osobnej linii telefonicznej do domu, może nam przynieść naprawdę wiele korzyści. Obecnie na rynku można znaleźć szereg modeli – od podstawowych do bardzo zaawansowanych dla najbardziej wymagających użytkowników. Oferują one wiele możliwości, na które nie można liczyć, korzystając z telefonu komórkowego.

Jeśli chodzi o oferty telefonii stacjonarnej, w Fiberlink można liczyć na bardzo korzystne pakiety: Telefon 60, Telefon 300 oraz Telefon 24h. Pierwsza opcja obejmuje 60 minut na połączenia stacjonarne lub 30 minut na połączenia komórkowe. Drugi wariant to kolejno 300 minut stacjonarnych / 150 minut komórkowych. Natomiast trzeci pakiet to aż 5000 minut stacjonarnych albo 2500 minut komórkowych. Ponad to, bardzo wygodnym rozwiązaniem jest billing online, dzięki któremu możesz sprawdzać historię połączeń bez konieczności kontaktu z operatorem.

Masz pytania? Napisz do nas