Telewizja światłowodowa – dlaczego warto się zdecydować?

Telewizja wciąż jest jednym z głównych źródeł rozrywki w polskich domach. W ostatnim czasie dużą popularność zyskała telewizja światłowodowa. Wciąż jednak wiele osób nie wie, czym jest i dlaczego warto się na nią zdecydować. Dowiedz się, jakie są największe zalety takiego rozwiązania. Być może jest to opcja dla ciebie, szczególnie jeśli uwielbiasz filmy i serialne w znakomitej jakości.

Telewizja światłowodowa – czym jest?

Światłowód to najnowsza technologia służąca do przesyłania danych cyfrowych. Wykorzystywana jest najczęściej w domach i biurach, gdzie podłączona jest do komputerów i innych urządzeń, które potrzebują do pełnego działania połączenia z siecią. Światłowód jest zamknięta strukturą z włókna szklanego wykorzystywaną do propagacji światła jako nośnika informacji za pomocą fal elektromagnetycznych. Przewody stosowane w tej technologii składają się z włókna szklanego: rdzenia i płaszcza – bardzo cienkich warstw, których grubość zbliżona jest do ludzkiego włosa. Dzięki niemu możliwe jest przesyłanie danych bez użycia anten czy miedzianych przewodów, które były do niedawna najczęściej używane.

Światłowód jest niemalże bezawaryjny. Sygnał przez niego wysyłany jest obojętny na niekorzystne warunki atmosferyczne czy górzyste ukształtowanie terenu. Jest to więc rozwiązanie niezawodne, które spełni potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Światłowód kojarzony jest najczęściej tylko z internetem – zapewnia szybkie wysyłanie i odbieranie plików i danych. Może być jednak wykorzystany również jako medium umożliwiające dostęp do telewizji. Łącze światłowodowe podłączane jest wtedy do dekodera, który z kolei musi być połączony jest z telewizorem. W efekcie można zyskać telewizję łączącą w sobie najlepsze cechy światłowodu.

Jakie zalety ma telewizja światłowodowa?

Telewizja światłowodowa charakteryzuje się przede wszystkim tym, że zapewnia bardzo wysoki poziom rozrywki. Korzystając z takiego rozwiązania, można liczyć na najwyższą jakość obrazu i dźwięku i to niezależnie od warunków panujących na zewnątrz (jak w przypadku telewizji satelitarnych). Ogromną zaletą telewizji światłowodowej jest również to, że nie wymaga do pełnego działania żadnych anten. Wystarczy podpiąć dekoder i gotowe. W efekcie ograniczamy liczbę urządzeń czy ilość plączących się kabli, co ucieszy przede wszystkim osoby ceniące minimalizm i porządek.

Telewizja światłowodowa jest niezawodna – można z niej korzystać codziennie 24 godziny na dobę bez zakłóceń i opóźnień. Umożliwia odtwarzanie materiałów nawet w jakości HD czy 4K. Co więcej, wybierając korzystną ofertę od Fiberlink, można cieszyć się bardzo dużą liczbą kanałów. Przykładowo w pakiecie Bogaty HD dostępnych jest 177 kanałów, w tym 141 HD. Ponadto w ramach telewizji światłowodowej można korzystać z bardzo przydatnych funkcji, np. nagrywania programów, przewijarki kanałów czy możliwości włączania stopklatki (funkcje dostępne po podłączeniu dysku zewnętrznego). W ten sposób można dowolnie zarządzać telewizją – już żadna premiera filmowa lub najnowszy odcinek ulubionego serialu cię nie ominą.

Dlaczego warto zdecydować się na telewizję światłowodową?

Telewizja światłowodowa to same korzyści. Takie rozwiązanie jest synonimem najwyższej jakości obrazu i dźwięku, a także niezawodności bez względu na to, gdzie mieszkasz i jaka obecnie pogoda panuje na zewnątrz. Burza, grad czy silny wiatr nie będą już żadną przeszkodą dla seansów filmowych i oglądania seriali. Co więcej, telewizja światłowodowa jest idealną opcją dla posiadaczy nowoczesnych telewizorów, którzy chcą wykorzystać ich zaawansowane funkcje. Chcesz skorzystać z rozrywki na najwyższym poziomie? Postaw na telewizję światłowodową!

Masz pytania? Napisz do nas