VoIP dla firm – czym jest i jakie korzyści zapewnia przedsiębiorcom?

Internet zdominował świat i służy dzisiaj nie tylko do rozrywki, ale również rozwijania biznesu. Możliwości związane z jego wykorzystaniem w firmie są niemal nieograniczone, na co najlepszym dowodem jest telefonia VoIP. To usługa umożliwiająca nawiązywanie połączeń głosowych właśnie przy wykorzystaniu internetu, co może przynieść każdej organizacji wiele korzyści. Jakich? Sprawdź, czym jest telefonia internetowa VOIP i dlaczego warto z niej skorzystać!

Co to jest telefonia VoIP?

VoIP jest skrótem od angielskiego Voice over Internet Protocol, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „głos przesyłany przez internet”. Technologia ta umożliwia nawiązywanie połączeń głosowych przy wykorzystaniu łącza internetowego, co różni ją od klasycznych usług telefonicznych, do których realizacji używa się naziemnych nadajników.

Jak to działa? Do nawiązania połączenia niezbędny jest protokół SIP (Session Initiation Protocol), przypisany do każdego użytkownika VoIP. Sam głos jest rejestrowany przez mikrofon, a następnie przekształcany na sygnał elektryczny, co pozwala przekazywać informacje w postaci cyfrowych pakietów danych.

Skorzystanie z VoIP w firmie jest niezwykle proste – wystarczy tylko:

  • wybrać odpowiedniego dostawcę usługi VoIP (np. Fiberlink);
  • posiadać dostęp do internetu;
  • posiadać aparat telefoniczny.

Warto dodać, że z telefonii VoIP można korzystać nawet bez dedykowanego urządzenia, ponieważ do nawiązywania połączeń wystarczy komputer, laptop albo smartfon. Kluczowe znaczenie ma natomiast prędkość łącza internetowego – im jest ona większa, tym lepsza będzie jakość połączeń.

Jakie korzyści daje VoIP dla firmy?

VoIP dla firmy to rozwiązanie cenione i chętnie wybierane zwłaszcza przez duże przedsiębiorstwa, w których wymagana jest stała komunikacja między pracownikami. Coraz częściej z telefonii internetowej korzystają również mniejsze organizacje, co wynika z wielu zalet tej technologii. Mowa tu przede wszystkim o:

  • dużych oszczędnościach – telefonia internetowa dla firm to gwarancja niższych kosztów połączeń (krajowych i międzynarodowych) w porównaniu do ofert standardowych operatorów telekomunikacyjnych;
  • nieograniczonych możliwościach – dzięki VoIP możliwe jest kontaktowanie się z innymi pracownikami w firmie i klientami w kraju lub za granicą, a nawet prowadzenie wielu rozmów w tym samym czasie;
  • dostępności – VoIP pozwala prowadzić rozmowy telefoniczne w dowolnym miejscu, a więc nie tylko w firmowym biurze, ale i w domu czy podczas podróży;
  • jakości połączeń – VoIP zapewnia czysty dźwięk i ogranicza wszelkie zakłócenia, znane z konwencjonalnej telefonii ISDN, do absolutnego minimum;
  • prostocie instalacji i konfiguracji – zwłaszcza jeżeli skorzystasz z oferty cenionego dostawcy usługi VoIP, który zapewni Ci kompleksowe wsparcie w tym zakresie.

Telefonia internetowa dla firm od Fiberlink – sprawdź, co przygotowaliśmy!

W Fiberlink świadczymy usługi w oparciu o transmisję danych z użyciem sieci internetowej, wykorzystując do transmisji głosu niezawodne łącza światłowodowe. Z naszej oferty mogą korzystać zarówno właściciele małych biur, jak i firm wielooddziałowych, którym zależy na zmniejszeniu kosztów rozmów telefonicznych (lokalnych, międzystrefowych, międzynarodowych i do sieci komórkowych).

Wybierając usługi telefoniczne w Fiberlink, zyskujesz nie tylko oszczędności, ale również najwyższą jakość połączeń. Z kolei elastyczność oferty pozwala nam dostosowywać rozwiązania pod kątem Twoich indywidualnych potrzeb i celów. Zainteresowany? Sprawdź naszą ofertę i ciesz się nieograniczonymi możliwościami!

Masz pytania? Napisz do nas