Czy fotowoltaika wpływa na wartość nieruchomości?

Możliwość wytwarzania prądu na własny użytek, niezależność energetyczna oraz ekologia to najważniejsze, ale niejedyne korzyści, jakie daje fotowoltaika. Wiele osób zapomina o jeszcze jednej bardzo istotnej kwestii – montaż paneli fotowoltaicznych może sprawić, że Twoja nieruchomość stanie się atrakcyjniejsza dla potencjalnych nabywców. Co więcej, inwestując w wysokiej klasy instalację PV, możesz mieć pewność, że jej wartość wzrośnie. Z czego to wynika?

Montaż paneli fotowoltaicznych a wartość nieruchomości

Wpływ na wartość nieruchomości ma bardzo wiele czynników. Mowa tu o jej powierzchni, stanie czy jakości wyposażenia lub otoczenia. Bez wątpienia jednym z elementów, który ma największy wpływ na jej cenę, jest instalacja fotowoltaiczna. Zamontowane na dachu budynku lub gruncie panele PV mogą podnieść wartość domu lub innego budynku nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Wynika to z kilku korzyści, jakie daje fotowoltaika. Wpływ na wzrost wartości nieruchomości mają przede wszystkim:

  • niższe rachunki za prąd, dzięki którym właściciel (również przyszły) będzie mógł liczyć na spore oszczędności na przestrzeni wielu lat;
  • niezależność energetyczna, czyli brak konieczności korzystania z usług zewnętrznych dostawców prądu (magazyn energii z instalacją typu off-grid);
  • możliwość sprzedaży nadwyżek wyprodukowanego prądu do sieci energetycznej (w przypadku instalacji on-grid lub hybrydowej);
  • brak przerw w dostawach energii oraz innych problemów, np. związanych z awarią sieci (prąd można gromadzić w akumulatorach lub magazynach energii i wykorzystywać go w dowolnym momencie – instalacja hybrydowa);
  • długowieczność paneli fotowoltaicznych, które zachowują wysoką sprawność nawet na przestrzeni kilkudziesięciu lat;
  • ekologia – instalacja fotowoltaiczna nie produkuje szkodliwych substancji i tym samym nie degraduje środowiska naturalnego.

Na uwagę zasługuje również fakt, że fotowoltaikę można połączyć z innymi nowoczesnymi rozwiązaniami, takimi jak pompy ciepła, co pozwoli obniżyć również rachunki za ogrzewanie.

Wniosek? Montaż paneli fotowoltaicznych jest świetnym rozwiązaniem nie tylko dlatego, że dzięki niemu obniżysz rachunki za prąd. Decydując się na nie, zwiększysz atrakcyjność nieruchomości i będziesz mógł liczyć na to, że w przyszłości szybciej znajdziesz kupca oraz sprzedasz swój dom lub inny budynek za wyższą cenę.

Chcesz podnieść wartość nieruchomości? Postaw na wysokiej jakości panele fotowoltaiczne!

Jeżeli planujesz montaż instalacji fotowoltaicznej w swoim domu, również z myślą o przyszłym zarobku na sprzedaży nieruchomości, powinieneś wybrać system wydajny, trwały oraz niezawodny. Warto korzystać z rozwiązań cenionych producentów, a specjalistom powierzyć pomoc w obliczeniu mocy paneli. W ten sposób pozyskasz rozwiązanie, które w stu procentach spełni zapotrzebowanie energetyczne budynku i będzie produkowało odpowiednią ilość energii.

Dobrze zaplanowana i zrealizowana inwestycja to gwarancja niezawodności instalacji fotowoltaicznej – nawet po wielu latach jej ciągłego użytkowania. Skontaktuj się z pracownikiem Fiberlink, który pomoże Ci wybrać odpowiedni system fotowoltaiczny i umożliwi Ci wykorzystanie pełnego potencjału odnawialnych źródeł energii. Nasi specjaliści zapewniają również wsparcie w pozyskiwaniu dofinansowań do fotowoltaiki (np. w ramach programu Mój Prąd), dzięki czemu Twoja inwestycja okaże się jeszcze bardziej opłacalna i zwróci się w krótszym czasie!

Masz pytania? Napisz do nas