Czym się kierować podczas wyboru wykonawcy instalacji fotowoltaicznej?

Szukasz wykonawcy instalacji fotowoltaicznej? Wbrew pozorom może to być trudne zadanie. Na rynku działa bowiem wiele firm, a tylko nieliczne są w stanie spełniać oczekiwania najbardziej wymagających Klientów. Dlatego na etapie poszukiwań warto zwrócić uwagę na kilka kwestii – oto te najważniejsze, dzięki którym podejmiesz współpracę z najlepszymi wykonawcami instalacji fotowoltaicznej!

Po pierwsze – rozpoznanie Twoich potrzeb przez wykonawcę instalacji fotowoltaicznej

Każdy wykonawca instalacji fotowoltaicznej powinien przykładać dużą wagę do Twoich indywidualnych oczekiwań, ponieważ tylko to pozwoli mu dopasować idealne rozwiązanie. Dlatego na etapie wyboru firmy sprawdź, czy przeprowadza ona badanie potrzeb i dokładnie analizuje zużycie prądu w Twoim gospodarstwie domowym lub firmie.

To jednak nie wszystko. W ofercie na fotowoltaikę powinny również znajdować się bezpłatny audyt oraz wycena. Dzięki temu zyskasz pewność, że instalacja fotowoltaiczna spełni Twoje oczekiwania, a także poznasz wszystkie koszty już na początku współpracy.

Po drugie – projekt i wizualizacja instalacji fotowoltaicznej

Każda instalacja fotowoltaiczna jest inna, dlatego zawsze wymaga stworzenia indywidualnego projektu. O ile oferuje to większość wykonawców, o tyle już wizualizacja jest usługą wyróżniającą wyłącznie najlepsze firmy.

Dzięki niej dowiesz się, jak panele PV będą prezentowały się na dachu budynku lub gruncie – w ten sposób zyskasz pewność, że instalacja nie tylko pozwoli Ci produkować odpowiednie ilości energii, ale również okaże się estetycznym elementem posesji.

Po trzecie – bogata oferta na fotowoltaikę i kompleksowy montaż

Biorąc pod uwagę zróżnicowane potrzeby oraz możliwości finansowe inwestorów, powinni oni mieć dostęp do różnego rodzaju paneli PV. Wybieraj więc firmy, które posiadają bogatą ofertę na fotowoltaikę i są w stanie zaproponować Ci rozwiązania od najlepszych producentów na rynku.

Co więcej, zawsze weryfikuj, czy wykonawca oferuje kompleksowy montaż instalacji fotowoltaicznej i posiada własną ekipę. Dzięki temu wszelkie prace zostaną przeprowadzone sprawnie i bezproblemowo.

Pamiętaj! Wybieraj wyłącznie tych wykonawców instalacji fotowoltaicznej, którzy oferują gwarancję na swoje usługi (najlepiej na kilkanaście lat).

Po czwarte – ochrona posprzedażowa

Montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej to nie koniec. Każdy ceniony wykonawca powinien również zapewnić opiekę posprzedażową, a więc usługi związane np. z czyszczeniem czy serwisowaniem paneli. To istotna kwestia, ponieważ pozwoli Ci korzystać z systemu na przestrzeni wielu lat i zyskać wsparcie w przypadku jakichkolwiek problemów.

Podczas wyboru wykonawcy instalacji fotowoltaicznej zwróć również uwagę na to, czy zyskasz nieograniczony dostęp do specjalistów, oferujących fachowe doradztwo na każdym etapie współpracy – również po montażu fotowoltaiki.

Po piąte – wsparcie w pozyskaniu dofinansowania

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej to duży wydatek. Na szczęście inwestorzy prywatni mogą korzystać z licznych dofinansowań, np. w ramach programu Mój Prąd lub Czyste Powietrze. Przebrnięcie przez formalności nie jest jednak łatwe, dlatego firma, z którą nawiążesz współpracę, powinna zapewnić Ci wsparcie również w tej kwestii – dzięki temu pozyskanie dotacji okaże się o wiele prostsze.

Uwaga! Atutem wykonawcy instalacji fotowoltaicznej mogą być dodatkowe korzyści, jakie zapewnia. W Fiberlink, oferujemy usługi telekomunikacyjne dla domu i biznesu.

Masz pytania? Napisz do nas